108 пожеж, лише за три місяці 2020 року. 1 квітня – Гошів, втрачене майно, пустуючі будинки, згоріло все.

З початку року на території району виникло вже 108 пожеж, 89 з них на відкритій території, тобто горіли суха трава та сміття, в результаті чого під загрозою опинилися села Полохачів та  Мамеч.

Впродовж березня пожежники здійснили 80 виїздів, а вже 1 квітня через необдумане спалювання сухої трави виникла велика пожежа у селі Гошів Овруцької громади. На місці події працювали три пожежні автомобілі та одинадцять чоловік особового складу пожежно-рятувальної частини міста Овруч, один пожежний автомобіль лісового господарства. Горіло пасовище, вогонь поширився на житлові будинки, повністю згорів добротний 4-кімнатний будинок, літня кухня і все, що знаходилося поряд, а також сусідня хата. Завдяки пожежникам, вогонь вдалося зупинити. Оскільки будинки пустували (використовувалися, як дачні), то, на щастя, обійшлося без жертв.

Починаючи з 01.03.2020 року по 28.03.2020 року тимчасовою комісіє щодо запобігання виникненню пожеж, спільно з працівниками Овруцького районного відділу управління ДСНС України у Житомирській області, працівниками Овруцького відділення поліції Коростенського ВП ГУНП  в Житомирській області встановлено та задокументовано здійснення спалювання сухої трави чотирма громадянами. В двох випадках здійснювався виклик пожежної машини, матеріали направлено до Овруцького відділення поліції для прийняття відповідного рішення.

Думайте над своїми вчинками, адже вони можуть призвести до великої біди, людських жертв!!! Спалюючи суху рослинність, ви забруднюєте атмосферу, вбиваєте тваринок, які живуть у сухій траві та на її поверхні – їжаків, зайців, плазунів, земноводних, нищите паростки дерев, насіння, корені майбутньої рослинності. Особовий склад і техніка пожежно-рятувальної частини не нескінченні і Ваші необдумані, безвідповідальні дії з підпалу трави, що викликають велику кількість пожеж, можуть стати причиною того, що пожежу буде нікому гасити.

Шановні жителі громади! Вкотре звертаємося до Вас з проханням повідомляти про загорання у лісах, на відкритих територіях, за номером 101. Ваше свідоме ставлення до проблеми виникнення масштабних пожеж, внаслідок підпалу сухостою, дасть можливість притягнути винних у підпалі до адміністративної відповідальності та уникнути невідворотних тяжких наслідків пожежі.

Здоров’я і безпека – це головне.

Залишайтеся вдома – дотримуйтеся правил карантину.