Для кого необов’язково подавати заяву про прийняття спадщини у шестимісячний строк

Роз’яснення з цього питання надала фахівець Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.
Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно зі спадкодавцем, має подати до нотаріальної контори заяву про прийняття спадщини (ч.1 ст.1269 ЦК України).
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ч.1 ст.1270 ЦК України).
Вважаються такими, що прийняли спадщину наступні категорії спадкоємців:
– малолітні спадкоємці;
– неповнолітні спадкоємці;
– недієздатні особи;
– особи, цивільна дієздатність яких обмежена;
– особи, які постійно проживали разом зі спадкодавцем на час відкриття спадщини, вважаються такими, що прийняли спадщину, якщо протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, вони не заявили про відмову від неї.
Якщо спадкоємець належить хоча б до однієї із цих категорій то вважається таким, що прийняв спадщину і може звернутися до нотаріуса із письмовою заявою про видачу свідоцтва про право на спадщину у 
будь-який час після спливу шести місяців з часу відкриття спадщини.
За юридичною консультацією звертайтесь до місцевих центрів та бюро правової допомоги.
Адреси та телефони центрів з надання БВПД та бюро правової допомоги можна дізнатись, зателефонувавши на Всеукраїнську гарячу лінію правової допомоги 0-800-213-103 (цілодобово та безкоштовно зі стаціонарних і мобільних телефонів у межах України).

Оксана Сергієнко, інтегратор Коростенського МЦ з надання БВПД

Розмір тексту-+=