Розпорядження № 53 від 17.03.2020 року “Про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих у м. Овручі, та вжиття додаткових заходів з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19”

У К Р А Ї Н А

Овруцька міська рада

Р О З П О Р Я Д Ж Е Н Н Я

Овруцького міського голови

від  17.03.2020 року                   № 53

Про тимчасове зупинення роботи
об’єктів загального користування,
розташованих у м. Овручі, та вжиття
додаткових заходів з метою
попередження розповсюдження
захворюваності на гостру респіраторну

інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19

Відповідно до статті 42 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Указу Президента України від 13 березня 2020 року № 87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2», постанови Кабінету Міністрів України від 16 березня 2020 року № 215 «Зміни, що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 р. № 211», прийнятого законопроекту України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)», Протоколу № 5 позачергового засідання обласної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 16.03.2020 року, Протоколу № 4 позачергового засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 17.03.2020 року, Листа Житомирської ОДА від 17.03.2020 року № 1563/2-20/42, Листа Овруцької РДА від 17.03.2020 року № 02-19/414 «Про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування», з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19:

 1. З 17 березня 2020 року тимчасово зупинити роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, розташованих на території Овруцької міської об’єднаної територіальної громади, до особливих розпоряджень міського голови та скасування обмежувальних заходів відповідно до переліку, встановленого Кабінетом Міністрів України (Додаток № 1) та Овруцької РДА (Додаток № 2), зокрема:
 • кінотеатрів, музеїв, бібліотек та інших культурних і розважальних закладів;
 • дитячих розважальних центрів та клубів, майданчиків;
 • фітнес-клубів, тренажерних залів, спортивних майданчиків та стадіонів;
 • торговельно-розважальних центрів;
 • ресторанів, закладів громадського харчування, серед іншого у готелях, барів, клубів, кафе, дискотек, пабів;

та ін. об’єктів, передбачених прийнятими нормативно-правовими актами.

Виключення становлять заклади роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності.

Торговельна діяльність і діяльність з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень здійснюється за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту.

 1. Скасувати до особливого розпорядження міського голови проведення службового та особистого прийомів громадян:

2.1. Овруцьким міським головою, секретарем міської ради, заступниками міського голови, керуючого справами виконавчого комітету Овруцької міської ради, старостам та т.в.о. старост старостинських округів Овруцької міської об’єднаної територіальної громади.

2.2. У виконавчих органах міської ради та підвідомчих ним комунальних установах, підприємствах та організаціях.

 1. Рекомендувати керівникам об’єктів, визначених п. 1-2 даного Розпорядження, надавати основні послуги через електронні сервіси та засоби поштового та телефонного зв’язку; консультування громадян проводити в телефонному режимі та електронною поштою.
 2. Рекомендувати депутатам Овруцької міської ради призупинити прийом громадян та скасувати зустрічі, на яких присутні громадяни в кількості більше 10 осіб.
 3. Старостам та т.в.о. старост у старостинських округах Овруцької міської об’єднаної територіальної громади негайно ставити до відома Овруцького міського голову та керівництво КНП «ОВРУЦЬКИЙ ЦПМСД» ОВРУЦЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ про осіб, що повернулися із за кордону та областей України із введеним надзвичайним станом.
 4. з 18.03.2020 року ТОВ «АТП 11 847» та ТОВ «АВТОСВІТ ЛТД»:

6.1. Скасувати перевезення пасажирів та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення з урахуванням вимог Постанови КМУ (Додаток № 1).

6.2. забезпечити проведення дезінфекційних заходів у транспортних засобах не менше 1-го разу на добу.

 1. Рекомендувати місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, підприємствам, установам, організаціям забезпечити організацію праці у відповідності до вимог Постанови КМУ (Додаток № 1) та чинного законодавства про працю України.
 2. Попередити керівників закладів, установ, організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також інших суб’єктів підприємницької діяльності про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення правил карантину.
 3. Доручити інформаційному відділу Овруцької міської ради забезпечити забезпечити оперативне інформування підприємств, установ та організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, а також широке анонсування та висвітлення інформації про тимчасове зупинення роботи об’єктів загального користування, розташованих у м. Овручі, з метою попередження розповсюдження захворюваності на гостру респіраторну інфекцію, спричинену коронавірусом COVID-19, із залученням електронних та друкованих засобів масової інформації.
 4. Контроль за виконанням цього розпорядження залишаю за собою.

Овруцький міський голова                                                      Іван КОРУД


ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Кабінету Міністрів України
від 16 березня 2020 р. № 215

ЗМІНИ,
що вносяться до постанови Кабінету Міністрів України
від 11 березня 2020 р. № 211

Назву і текст постанови викласти в такій редакції:

Про запобігання поширенню на території України
гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої
коронавірусом SARS-CoV-2

Відповідно до статті 29 Закону України “Про захист населення від інфекційних хвороб” з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, і з урахуванням рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 10 березня 2020 р.  Кабінет Міністрів України постановляє:

 1. Установити з 12 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. на усій території України карантин.
 2. Заборонити:

1) відвідування закладів освіти її здобувачами до 3 квітня 2020 р.;

2) з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. проведення всіх масових (культурних, розважальних, спортивних, соціальних, релігійних, рекламних та інших) заходів, у яких бере участь понад 10 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування;

3) з 00 год. 01 хв. 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. роботу суб’єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів, зокрема закладів громадського харчування (ресторанів, кафе тощо), торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення, крім роздрібної торгівлі продуктами харчування, пальним, засобами гігієни, лікарськими засобами та виробами медичного призначення, засобами зв’язку, провадження банківської та страхової діяльності, а також торговельної діяльності і діяльності з надання послуг з громадського харчування із застосуванням адресної доставки замовлень за умови забезпечення відповідного персоналу засобами індивідуального захисту;

4) з 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р.:

регулярні та нерегулярні перевезення пасажирів автомобільним транспортом у приміському, міжміському внутрішньообласному і міжобласному сполученні (крім перевезення легковими автомобілями);

перевезення понад 10 пасажирів одночасно в одному транспортному засобі у міському електричному (трамвай, тролейбус) та автомобільному транспорті, що здійснює регулярні пасажирські перевезення на міських маршрутах у звичайному режимі руху;

перевезення понад 10 пасажирів одночасно в автобусах, які виконують регулярні пасажирські перевезення на міських автобусних маршрутах в режимі маршрутного таксі;

заїзд на територію автостанцій автобусів, які здійснюють перевезення пасажирів у приміському, міжміському внутрішньообласному  і міжобласному сполученні, та реалізацію власниками автостанцій квитків автомобільним перевізникам, які виконують такі перевезення;

5) з 17 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. перевезення пасажирів метрополітенами мм. Києва, Харкова і Дніпра відповідно до рішення Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій від 16 березня 2020 р.;

6) з 12 год. 00 хв. 18 березня 2020 р. до 3 квітня 2020 р. перевезення пасажирів залізничним транспортом в усіх видах внутрішнього сполучення (приміському, міському, регіональному та дальньому). Дозволяється здійснення акціонерним товариством “Українська залізниця” окремих пасажирських рейсів у внутрішньому залізничному сполученні, рішення щодо яких приймається в кожному окремому випадку за погодженням з Міністерством інфраструктури та Міністерством охорони здоров’я,  а також окремих пасажирських рейсів у міжнародному залізничному сполученні, рішення щодо яких приймається в кожному окремому випадку за погодженням з Міністерством інфраструктури, Міністерством закордонних справ та Адміністрацією Державної прикордонної служби.

 1. Міністерствам, іншим центральним органам виконавчої влади, обласним, Київській міській державним адміністраціям разом з органами місцевого самоврядування забезпечити:

організацію виконання та контроль за дотриманням на відповідній території вимог цієї постанови, своєчасним і повним проведенням профілактичних і протиепідемічних заходів;

подання щодня Міністерству охорони здоров’я інформації про здійснення заходів щодо запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, для її узагальнення та інформування Кабінету Міністрів України.

 1. Міністерству охорони здоров’я забезпечити:

тимчасове припинення проведення планових заходів з госпіталізації та планових операцій, крім термінових та невідкладних;

максимальну готовність та перепрофілювання медичних закладів для прийому та лікування інфікованих хворих у тяжких станах.

 1. Міністерству внутрішніх справ, Національній поліції вжити заходів, спрямованих на виконання цієї постанови.
 2. Рекомендувати центральним і місцевим органам виконавчої влади, іншим державним органам, органам місцевого самоврядування, підприємствам, установам, організаціям забезпечити організацію позмінної роботи працівників, а за технічної можливості — також роботи в режимі реального часу через Інтернет.”.

ОВРУЦЬКА  РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ЖИТОМИРСЬКОЇ ОБЛАСТІ

вул. Т.Шевченка, 31, м. Овруч, Житомирська область, 11101, тел. (04148)4-21-79,

                                   zagalnuy.ovr@ukr.net: ЄДРПОУ 04053401______________________

___17.03.2020__ № _02-19/414__

На № __________ від __________

Головам місцевих рад
Керівникам підприємств, установ та
організацій району
Про тимчасове зупинення роботи

об’єктів загального користування

Відповідно до статті 42 закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», Указу Президента України від 13 березня 2020 року №87/2020 «Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 березня 2020 року «Про невідкладні заходи щодо забезпечення національної безпеки в умовах спалаху гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої короновірусом SARS-CoV-2», постанови Кабінету Міністрів України від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України короновірусу COVID-19», з урахуванням рекомендації Овруцької районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 17.03.2020 року, та у зв’язку із погіршенням епідеміологічної ситуації в області просимо запровадити профілактичні заходи щодо поширенню COVID-19 серед населення району.

Рекомендуємо на період карантину, що встановлений в Україні               з 12 березня по 03 квітня 2020 року:

 1. Тимчасово зупинити роботу об’єктів загального користування незалежно від форм власності та підпорядкування, розташованих на відповідній адміністративний території.
 2. Обмежити масові зібрання громадян (мітинги, сесії, лекції, богослужіння в культових спорудах, тощо).
 3. Заборонити проведення всіх спортивних заходів.
 4. Призупинити діяльність культурно-розважальних закладів (кінотеатрах, театрах, музеях, галереях, бібліотеках та інших культурних і розважальних закладах, тощо).
 5. Призупинити діяльність закладів громадського харчування та непродовольчої торгівлі (ресторанах, закладах громадського харчування, серед іншого в готелях, барах клубах, пабах, кафе) усіх магазинів, крім продуктових та магазинів з продажу побутових товарів.
 6. Призупинити діяльність перукарень, салонів краси та тауаж-салонів, масажних салонів, басейнів, лазень, комп’ютерних клубів.
 7. Призупинити діяльність дитячих та торгівельно-розважальних центрів, клубів, майданчиків, у тому числі спортивних, фітнес-клубів, тренажерних залів, басейнів, спортивних майданчиків та стадіонів, розважальних закладів, парків атракціонів.
 8. Заборонити проведення будь яких святкових заходів.
 9. Керівникам підприємств, установ та оранізацій, забезпечити безперебійну роботу продуктових магазинів, магазинів побутових товарів, АЗС, аптек, банківських установ, страхових компаній, а також усіх підприємств критичної інфраструктури, державної та комунальної власності, вантажного транспорту, а також усіх органів державної влади, закладів охорони здоров’я та правоохоронних органів.
 10. Керівникам підприємств, установ та оранізацій забезпечити щоденну перевірку сану здоров’я працівників шляхом опитування та при необхідності вимірювання температури тіла беконтактним методом.
 11. Забезпечити працівників установ та оранізацій, які контактують з населенням (поліклініки, магазини, державні установи, аптеки, житлово-комунальні служби, поштові та банківські заклади, вокзали, тощо) масками, які змінювати кожні 2-3 години з подальшим їх знищенням, дезінфікуючими засобами.
 12. Керівникам підприємств, установ та оранізацій, підприємств усіх форм власності, які відвідують громадяни (поліклініки, магазини, державні установи, аптеки, житлово-комунальні служби, поштові та банківські заклади, вокзали, тощо) забезпечити проведення постійних щоденних заходів із дезинфекції. Для цього в кожній установі при вході має бути встановлений дозатор із дезінфекційним засобом для обробки рук. Крім того, потрібна щоденна дезінфекція дверних ручок, перил, санвузлів. При можливості, запроваджувати закриття закладів 2-3 рази на день на санітарну годину.
 13. Рекомендувати керівникам закладів, установ та оранізацій, підприємств усіх форм власності та господарювання на час карантину надавати працівникам відпустки та можливість працювати дистанційно.
 14. Здійснювати щоденну дезінфекцію громадського приватного та комунального транспорту.

Голова адміністрації                                                                Ярослав ЧЕПУРКО  Завантажити документ