Туристичний сезон розпочато! Перша екскурсія відбулася!

У 2019 році Овруцька міська рада в партнерстві з Громадською організацією «Ініціативна молодь Овруччини» взяла участь у тренінгах навчальної програми «Успішні локальні громади» за підтримки фонду «Освіта для демократії» (Варшава, Польща), Громадської організації «Наше Поділля» (Вінниця) та Громадської організації «Точка доступу» (Краматорськ). Після навчання міська рада та громадська організація взяли участь у конкурсі та отримали міні-грант розміром 1000 доларів на реалізацію власного проєкту під назвою «Розвиток туристичної галузі в Овруцькій об’єднаній територіальній громаді». Розвиток туризму є стратегічною ціллю розвитку Овруцької територіальної громади на період  до 2027 року.  Одним зі стратегічних завдань розвитку туристичного маршруту є організація, виготовлення та встановлення туристичних вказівників (туристичних карт-схем, таблиць туристичної інформації, вказівників).

В ході реалізації проєкту був проведений локальний аналіз. Локальний аналіз Овруцькою міською радою проводився 12 липня 2019 року методом «дослідницька прогулянка». Маршрут  прогулянки  пролягав історичною частиною міста Овруча: місце загибелі князя Олега, будинок поміщика Цалка, Свято-Василівський собор, Свято-Преображенський кафедральний собор.

Пройшовшись історичними стежками Овруцького краю, ініціативною групою за допомогою жителів, було визначено найбільш вдалі місця для розміщення інфостендів. В ході  аналізу проводилось опитування  з приводу доцільності встановлення даних стендів,  простота та зрозумілість інформаційного наповнення.  Жителі громади надали пропозицію щодо популяризації туристичного маршруту в мережі Інтернет. За пропозиціями жителів було вирішено розробити інтерактивну карту-схему туристичного маршруту з подальшим її розміщенням в мережі Інтернет.

Для реалізації завдань проєкту було створено робочу групу, до якої увійшли краєзнавці, історики, представники громадських організацій, представники культури. На засіданнях робочої групи напрацьовувалась інформація для розміщення на інфостендах, а також матеріал для виготовлення туристичних інформаційних стендів, стійких до часу та проявів вандалізму. Обговорювався макет туристичних вказівників та місце їх розташування, дизайн сувенірної продукції.

В рамках реалізації проєкту було проведено два конкурси: «Бренд Овруцької ОТГ» та «Десять цінностей громади», дані конкурсні пропозиції внесені до туристичного маршруту, що сприятиме розвитку та популяризації туризму Овруцької громади.

На даний час реалізація проєкту завершена. Результати проєкту:

  1. Встановлено 4 інфостенди.
  2.  Встановлено 2 показники маршруту.
  3. Розроблено інтерактивну туристичну карту-схему  та розміщено в мережі Інтернет.
  4. Виготовлено сувенірну продукцію (календар подій, серія магнітів та ручки «Овруччина туристична»)
  5. Офіційне відкриття туристичного маршруту із залученням мешканців громади та ЗМІ  відбулось 29 лютого 2020 року.

Реалізація проєкту «Розвиток туристичної галузі в Овруцькій об’єднаній територіальній громаді» стала початком великої роботи над розвитком та популяризацією туристичного потенціалу Овруцької територіальної громади.

Підводячи підсумки результатів конкурсу, міський голова запевнив, що розвиток історичних пам’яток не завершиться на встановленні стендів, бо це лише початок реалізації масштабного проєкту, щодо розвитку туризму в Овруцькій ОТГ.