Відзначення свята села Стугівщина

Всі ми діти рідного села. Село – наш дім, наше коріння і доля, наша кревність і материнська пісня. Наше село – це розбуджені досвітки та духмяні пахощі літа. Чемним спогадом тут живе наше дитинство, звідси виходять наші стежки у світ. Село – часточка нашого серця, наша сповідь і молитва.

Серед поселень Словечансько-Овруцького кряжу, на найвищому пагорбі розташоване село Стугівщина. Село знаходиться на дуже старій ділянці давнього шляху з Овруча на Словечне. Перша письмова згадка про село Стугівщина датована 28 вересня 1638 року.

Цими вихідними стугівці святкували День села – особливе свято, яке об’єднує всіх, хто любить рідне село. Свято було велелюдним і веселим, працювали дитячі батути, каруселі та виїзна торгівля. Всі гості свята мали прекрасну можливість помилуватися неповторними вишиваними та тканими виробами місцевих майстринь та виставкою декоративно-прикладного та ужиткового мистецтва.

Як і годиться на святі, лунали пісні і вірші, наймолодших і найстарших, ювілярів і іменинників, активістів і ветеранів сільськогосподарського виробництва, найкращих господарів і господинь вшановували і добрим словом, і подарунками, які особисто вручав міський голова Іван Коруд.

На святі вшанували матерів, які виростили синів-героїв, сльози на очах присутніх викликав вірш-молитва до Божої Матері, аби тато повернувся живим, який читав Станіслав Хилько, син атовця Леоніда Хилько.

Воїни-герої АТО, бойові офіцери, два рідних брати – Пилипчук Анатолій Васильович і Пилипчук Віталій Васильович, завдяки своєму героїзму, прославили рідний край. За героїчне виведення людей з ворожого оточення, 26 липня 2014 року Указом Президента України Віталій Пилипчук нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня, а вже 31 жовтня 2014 року відзначений черговою нагородою – орденом Богдана Хмельницького II ступеня.

Стугівці пишаються героїчними земляками, захисниками України.

Наприкінці минулого року у Стугівщині з ініціативи міського голови Івана Коруда, за допомогою депутата обласної ради Олександра Павлушенка, депутата Овруцької міської ради Володимира Соляра, силами місцевої громади відремонтовано старе закинуте приміщення колишньої бібліотеки. Зроблено гарний сучасний ремонт – і приміщення відчинило двері перед односельчанами, тут відкрили в одній кімнаті медпункт, в іншій – клуб. Охайний, чистий будиночок у центрі села зустрічає відвідувачів веселими вогнями і теплом. Результати таких позитивних змін не забарилися. Тепер є де зібратися місцевим майстриням автентичного співу та цікаво і з користю провести дозвілля, а місцевий фольклорний вокальний аматорський колектив «Берегині» двічі за 2019 рік побували за межами нашої громади та взяли участь у Національному Чемпіонаті з Фольклору «Evrofolk», де зайняли перше місце.

Вечірня дискотека зібрала молодь та мешканців Хлуплянського старостинського округу на веселі та запальні танці, продовжуючи святкування Дня села Стугівщина…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розмір тексту-+=