ДО УВАГИ СПОЖИВАЧІВ ПОСЛУГ З ЦЕНТРАЛІЗОВАНОГО ВОДОПОСТАЧАННЯ ТА ВОДОВІДВЕДЕННЯ!

 

Протягом останніх років в Україні послідовно приймаються законодавчі акти, що  покликані привести ринок житлово-комунальних послуг в Україні у цивілізований стан, сприяти енергозбереженню та енергетичній незалежності нашої країни.

Новий закон “Про житлово-комунальні послуги” передбачає три базові моделі договірних відносин щодо надання комунальних послуг у багатоквартирному будинку:

  • індивідуальний договір;
  • колективний договір;
  • договір з ОСББ як колективним споживачем.

Вибір конкретної моделі закон залишає за співвласниками багатоквартирного будинку (крім послуг із постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, які надаються виключно на основі індивідуальних договорів). Виконавці комунальних послуг зобов’язані укладати договори в конкретному багатоквартирному будинку відповідно до моделі (моделей) організації договірних відносин, обраної співвласниками. Початково, на вибір моделі організації договірних відносин співвласникам багатоквартирного будинку дається один рік після набрання чинності законом. Надалі співвласники можуть змінити обрану модель.

На випадок, якщо співвласники самостійно не визначаться із моделлю організації договірних відносин, закон передбачає “модель за замовчуванням”. Це – модель на основі індивідуальних договорів, але з певними особливостями, фактично – “підваріант” базової моделі. Тому, насправді можемо говорити про чотири моделі договірних відносин щодо надання комунальних послуг. Схематично кожна з них наведена нижче.

Порівняння моделей організації договірних відносин
щодо надання комунальних послуг

Індивідуальний договір Індивідуальний договір

(підваріант)

Колективний договір Договір з колективним споживачем
Відповідальність виконавця за якість послуги “До крану в квартирі” “До входу в будинок” “До входу в будинок” “До входу в будинок”
Плата за абонентське обслуговування Стягується виконавцем Стягується виконавцем Виконавцем не стягується * Виконавцем не стягується **
Плата за обслуговування і поточний ремонт внутрішньобудинкових систем Стягується виконавцем Виконавцем не стягується *** Виконавцем не стягується *** Виконавцем не стягується ***
Розрахунки за послугу Прямі між споживачем і виконавцем Прямі між споживачем і виконавцем Споживач – уповноважена особа – виконавець Споживач – уповноважена особа – виконавець
Пред’явлення позову до боржника Виконавцем Виконавцем Виконавцем ОСББ (внутрішні правила)

* Відповідні витрати закладаються у плату управителеві чи іншому суб’єкту, що укладає договір від імені співвласників

** Відповідні витрати закладаються у кошторис ОСББ (заробітна плата бухгалтера, витрати на друк квитанцій тощо)

*** Відповідні витрати є частиною витрат на управління багатоквартирним будинком, яке здійснює інший суб’єкт (управитель, ОСББ).

Яку з передбачених законом моделей обрати – вирішувати самим співвласникам. Кожна має свої сильні і слабкі сторони. Вирішити, на якій зупинитися, співвласники можуть, лише зваживши всі “за” і “проти” для свого конкретного багатоквартирного будинку.

 Адміністрація КП «Водоканал»

 Овруцької міської ради

Житомирської області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *