Історія села Слобода Шоломківська

Звивається стежиночка

до рідного села,

Та найдорожча жилочка,

де молодість пройшла,

Та ниточка без вузликів,

що в серці я ношу,

Та найсвятіша музика,

якою дорожу.

           Куди б нас не закинув вирій життя, але ми завжди будемо пам’ятати свій рідний куточок на землі – своє село.

Кажуть, де б ти не опинився та все одно ти все життя будеш мати в серці свою малу батьківщину – місце, де народився та зростав.

В першому десятилітті ХХ ст.. шоломківці заснували хутір – Слободу Шоломківську.  Назва села означає поселення (хутір) жителів Шоломок, які будучи більш заможними одділялися окремо і поселялися тут для ведення окремого підсобного господарства на більших наділах землі.

За свідченням академіка Павла Тутковського на захід від Слободи Шоломківської була знайдена стоянка і майстерня кам’яного віку, на якому зібрані в великій кількості відбійники, кремнієві сокири, ножі, наконечники для стріл, скребки та вістря, глиняні черепки.

На березі річки Норинь є багато брилових виходів сірого Овруцького піщаника, вони є  посеред  вулиць.

Слобода-Шоломківська з1923 року по 1941 була в складі Шоломківської сільради, з 1941 по 1944 була Слободо-Шоломківська сільрада, а з1944 по даний час перебуває в складі Шоломківської сільської ради.

У календарі нашого села є чимало дат, які ми пам’ятаємо і шануємо. Одні з них народжуються сьогоденням, інші йдуть з глибини історії. Певні події викликають радість, від інших німіє серце.

Наше село пройшло всі горнила історії… Встановлення радянської влади, нещадна і кривава громадянська війна. В Слободі Шоломківській, наприклад, був розміщений чи то полк чи то сотня Симона Петлюри, а також діяли озброєні групи «Монарховця» і «Гарася». І всі грабували, а то й вбивали… І коли настало мирне життя, то жити не давали знову ж таки продзагони, які «зачищали» комори селян.

Але селян знову ж таки підкосив голодний 1932-1933р. Голод забрав у Слободі Шоломківській  а офіційними даними 10 чоловік. Вічна  пам’ять померлим землякам…

Потім знову репресії…., а потім і війна… багато жителів села били окупантів на фронтах і в партизанських загонах.

Зараз в селі є дитячий садок, амбулаторія, 2 магазини.

Шановні жителі села і наші гості!

Всім відомо, що село Слобода Шоломківська відоме ще і під назвою  Льнзавод. І це завдячуючи славнозвісному потужному підприємству, що діяло неподалік села – Овруцькому льонозаводу, який був введений в експлуатацію  у 1951 році.  На землях Овруччини трудівники колективних господарств  завжди вирощували гарні врожаї льону, з якого на цьому потужному підприємстві, виготовляли  високоякісне льоноволокно.  Продукція  підприємства надходила не тільки для внутрішніх потреб нашої країни, а й на експорт. Сама королева Англії закуповувала тканини для своїх палаців саме з Овруцького льонозаводу.

Аварія на ЧАЕС внесла зміни  в економічну структуру району: посіви льону практично звелися  до нуля. Саме тому Овруцький льонозавод припинив свою роботу. Проте на даний час він є підприємством  дуже перспективної галузі. Сподіваємось, ним зацікавляться інвестори і Овруцький льонозавод знову запрацює на повну потужність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розмір тексту-+=