Шановні жителі Овруцької громади!

Просимо Вас розглянути можливість створення однієї з наступних форм сімейного виховання на території нашої громади з метою допомоги дітям-сиротам та дітям, позбавленим батьківського піклування, яким наразі потрібно знайти родину та створити умови для нормального, щасливого дитинства. Адже дитині для повного та гармонійного розвитку потрібно зростати в сім’ї, в атмосфері щастя, любові та розуміння. Цю просту істину знає кожен, як і те, що не повинно бути одиноких і обділених долею дітей. Та, на жаль, вони є. Ці діти чекають свого щастя і мріють про повноцінну сім’ю.

Крім того, кожна з нижченаведених форм виховання підтримується державою фінансово та соціально.

Прийомна сім’я – сім’я, або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, що добровільно за плату взяла на виховання та спільне проживання від 1 до 4 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування.

Кандидати в прийомні батьки обов’язково проходять курс підготовки, розрахований на осмислення батьками проблем, пов’язаних з приходом в сім’ю нового вихованця, опанування соціального статусу – вихователя прийомної дитини. У вирішенні проблем прийомної дитини батьки співпрацюють з соціальним працівником, який здійснює соціальний супровід прийомної сім’ї.

ДБСТдитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт або дітей, позбавлених батьківського піклування. Загальна кількість дітей у дитячому будинку сімейного типу не повинна перевищувати 10 дітей, враховуючи рідних дітей.

Вихованці перебувають у дитячому будинку сімейного типу до досягнення ними 18-річного віку, а в разі продовження навчання – до його закінчення, але не пізніше досягнення ними 23-х років.

Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

Сім’я патронатного вихователя – це сім’я, в якій за згоди всіх її членів повнолітня особа, яка пройшла спеціальний курс підготовки, виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі (термін перебування до 3 міс., в окремих випадках – до 6 міс.).

Усиновлення є основною формою влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Усиновлення провадиться у найвищих інтересах дитини, якими є забезпечення стабільних та гармонійних умов її життя в сім’ї усиновлювача.

Усиновленням є прийняття усиновлювачем у свою сім’ю особи на правах дочки чи сина, що здійснене на підставі рішення суду.

Опіка та піклування встановлюється для забезпечення виховання дітей, які внаслідок смерті батьків, хвороби або позбавлення батьківських прав чи з інших причин залишилися без батьківського піклування. Опікун призначається за особистою заявою і перевага надається особам, які перебувають у родинних відносинах із дитиною за згодою останньої. Опіка та піклування встановлюється за місцем проживання дитини або майбутнього опікуна/піклувальника.

За більш детальною інформацію та якщо Ви маєте бажання врятувати дитину просимо звертатися до відділу з гуманітарних питань Овруцької міської ради.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розмір тексту-+=