Овруцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирський області, повідомляє:

Овруцьке районне управління Головного управління Держпродспоживслужби в Житомирський області повідомляє, що протягом І півріччя 2019 року в районі спалахів, групових  випадків гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь не зареєстровано.

Контроль за об’єктами підвищеного епідемічного ризику щодо  дотримання вимог санітарних  норм і правил, безпечності та якості харчових продуктів, води питної, тощо, здійснюється відповідно до чинного законодавства.

За І півріччя 2019 року фахівцями управління проведено 142 перевірки суб’єктів господарювання (10 перевірок в закладах дошкільної освіти, 8 – в загальноосвітніх закладах, 2 перевірки в закладі оздоровлення, 24 – в лікувально-профілактичних закладах, 9 водогонів, 80 – у сфері безпечності харчових продуктів та ветеринарної медицини, 3 – на промислових підприємствах, інших – 6).

Порушення виявлено при 101 перевірці, що складає 71,1%. За результатами проведених перевірок суб’єктам господарювання винесено 128 приписів та 2 розпорядження щодо усунення виявлених порушень, складено 1 протокол про порушення  вимог  законодавства про безпечність харчових продуктів,  на суму 25038грн., надано 150 пропозицій в органи  виконавчої  влади  та  місцевого  самоврядування.

У складі комісій, створених органами виконавчої влади та місцевого самоврядування, перевірено 89 об’єктів – 39 об’єктів централізованого водопостачання, 1 оздоровчий заклад для дітей, 48 інших об’єктів, порушення виявлені на 51 об’єкті, що складає 57,9%.

При проведені планових та позапланових заходів у сфері державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства  проводився  відбір  проб  води, харчових продуктів, інструментальні  вимірювання.

Протягом І півріччя 2019 року всього досліджено проб за мікробіологічними  показниками – 137, відхилень  – 35 (26,1%), за санітарно-хімічними  показниками – 302, відхилень  – 32 (10,7%).

На виконання Плану державного моніторингу залишків ветеринарних препаратів та забруднювачів у живих тваринах та необроблених харчових продуктів тваринного походження на 2019 рік спеціалістами  відділу  безпечності  харчових  продуктів та ветеринарної медицини було  відібрано  9  зразків, відхилень не було, та 1 зразок відбирався при розгляді звернення, відхилень не зареєстровано.

З питань профілактики гострих кишкових інфекцій, ВГА, попередження виникнення спалахів та харчових отруєнь фахівцями управління проводиться санітарно-освітня та роз’яснювальна робота.

 

Начальник  Овруцького РУ

Держпродспоживслужби                                                              В.І.Каплюк

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розмір тексту-+=