Відділ «Овруцьке бюро правової допомоги» Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги повідомляє про “Стягнення аліментів при виїзді платника аліментів за кордон на постійне місце проживання”

Відділ «Овруцьке бюро правової допомоги» Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної допомоги повідомляє:

Стягнення аліментів при виїзді платника аліментів за кордон на постійне місце проживання

Роз’яснення з цього питання, в межах проекту «Я маю право!», надали фахівці Коростенського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги.

У разі виїзду платника аліментів за кордон на постійне місце проживання в державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, аліменти стягуються в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

У разі виїзду одного з батьків, який є громадянином України, для постійного проживання в іноземну державу, з якою Україна не має договору про надання правової допомоги, він повинен виконати аліментні зобов’язання відносно утримання дитини до досягнення нею повноліття. До альтернатив можна віднести договір між цією особою та одним з батьків, з яким залишається дитина, або її опікуном, піклувальником, або договір про припинення права на аліменти для дитини у зв’язку з передачею права власності на нерухоме майно (житловий будинок, квартиру, земельну ділянку тощо). Якщо ж аліментні зобов’язання не були виконані особою, що виїжджає, стягнення аліментів провадиться за рішенням суду. (постанова КМУ № 1203 від 19 серпня 2002 року)

З метою запобігання ухиленню платника аліментів від утримання дітей до їх повноліття шляхом сплати аліментів особа, яка виїжджає для постійного проживання за кордон, разом із заявою про видачу паспорта для виїзду за кордон або оформлення відповідної сторінки у паспорті, подає до паспортної служби за місцем постійного проживання в Україні у разі наявності дитини (дітей), що залишається в Україні, договір про виплату аліментів, або нотаріально засвідчену заяву про відсутність у одержувача аліментів вимог щодо стягнення аліментних платежів, або копію рішення суду про виплату аліментів.

У разі невиконання аліментних зобов’язань на момент одержання паспорта до особи, що виїжджає для постійного проживання за кордоном, застосовуються обмеження, передбачені законодавством.

                                                                                    Оксана Сергієнко –  інтегратор

                                                                       Коростенського МЦ з надання БВПД

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розмір тексту-+=