Рішення №1217 від 16 квітня 2019 року “Про обмеження комерційного використання одноразових поліетиленових пакетів у закладах торгівлі Овруцької ОТГ.”

У К Р А Ї Н А

Овруцька міська рада Житомирської області

Р І Ш Е Н Н Я

Двадцять шоста   сесія                               VII  скликання                                         

16 квітня    2019 року         №1217

Про обмеження комерційного
використання одноразових поліетиленових

пакетів у закладах торгівлі Овруцької ОТГ.

Керуючись ст. 26 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні“, ст. 15 Закону України “Про охорону навколишнього природного середовища“, відповідно до розпорядження Кабінету Міністрів України від 08.11.2017 № 820-р “Про схвалення Національної стратегії управління відходами в Україні до 2030 року“, з метою збереження безпечного для існування живої і неживої природи навколишнього середовища, захисту життя і здоров’я населення від негативного впливу, зумовленого забрудненням навколишнього природного середовища та збереженням довкілля, Овруцька міська рада:

В И Р І Ш И Л А :

  1. Рекомендувати суб’єктам господарювання у сфері торгівлі:
    1.1. Пропонувати покупцям альтернативу використанню одноразових поліетиленових пакетів – паперові пакети, багаторазові торбини тощо.

1.2. Розробити Програму лояльності до споживачів щодо заохочення використання багаторазової тари.

1.3. Змінити стандарти обслуговування покупців.

  1. Відділу з гуманітарних питань міської ради, організовувати інформаційно-просвітницьку роботу у школах та дошкільних навчальних закладах щодо негативного впливу на довкілля від використання одноразових поліетиленових пакувальних матеріалів та переваг використання багаторазової тари.
  2. Відділу економічного розвитку та залучення інвестицій міської ради розглянути можливість проведення відповідної роботи та заходів серед суб’єктів господарювання щодо:

3.1. створення пунктів збору вторинної сировини;

3.2. обмеження комерційного використання одноразових поліетиленових пакетів.
4. Відділ інформаційної діяльності міської ради:

4.1. Організувати роботу з місцевими засобами масової інформації щодо висвітлення інформації про шкідливість пластикової тари та упаковки для довкілля і доцільність обмеження її використання у побуті, методи вилучення зі сміттєвої маси та утилізації одноразової поліетиленової тари, переваги використання багаторазових пакувальних матеріалів.

4.2. Оприлюднити це рішення у засобах масової інформації.
5. Контроль за виконанням рішення покласти на  першого заступника міського голови та постійну депутатську комісію з питань містобудування, житлово-комунального господарства, благоустрою, землекористування, екології, розвитку аграрно-промислового комплексу та сільських територій.

Міський голова                                                                                   І.Я.Коруд  Завантажити документ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розмір тексту-+=