ОВРУЦЬКА ОТГ ПРЯМУЄ ДО ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ

Згідно статистичних даних, 80% від всіх шкідливих викидів у повітря здійснюється внаслідок енергетичних процесів (добування, переробка й використання енергоресурсів). Разом з іншими джерелами забруднення навколишнього середовища, енергетичні процеси згубно впливають на екологічну ситуацію нашої планети вцілому і України зокрема, викликаючи такі негативні наслідки як парниковий ефект, кислотні дощі, руйнування озонового шару. У разі подальшого зберігання подібного стану речей, наша держава ризикує поглибити рівень екологічної небезпеки своєї території.

Відтак, ключовим завданням керівництва держави є забезпечення покращення ситуації з охороною навколишнього середовища. І, як то кажуть, починати треба з себе. Тому Овруцька міська рада почала здійснювати кроки на шляху ефективного споживання ПЕР задля покращення стану довкілля.

10.10.2018 року було затверджено План дій сталого енергетичного розвитку і клімату Овруцької ОТГ, 25.01.2019 року затверджено Програму енергозбереження та енергоефективності Овруцької міської ОТГ на 2019-2020 роки, якою передбачено проведення комплексу заходів з енергоефективності технічного (технологічного) характеру у бюджетній сфері протягом 2019-2020 років: модернізація котелень на об’єктах із застосуванням альтернативних видів палива, утеплення фасадів та дахів, заміна дверей та вікон на металопластикові, технічне переоснащення об’єктів комунальної сфери із застосуванням енергоефективного обладнання, проведення у громаді Днів сталої енергії, шкільних занять по енергозбереженню, задля підвищення обізнаності молодого покоління, проведення різноманітних конкурсів і ін.

Посадовими особами виконавчого комітету міської ради постійно відвідуються семінари, тренінги, форуми і інші заходи з даного питання. Так, 12.04.2019 року представники Овруцької ОТГ відвідали 5-й форум енергоефективного партнерства «Територіальні громади, держава, бізнес: Прозорі інвестиційні моделі”, організованому Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України. Ключовими питаннями форуму були енергоефективність на державних об’єктах і у промисловості та державна політика у даному напрямку, а також, нові моделі та співфінансування у ЕСКО-партнерстві.

Даний захід об’єднав понад 600 представників різних напрямків: КМУ, ВРУ, ЄС, міжнародних організацій, бізнесу, місцевої влади, ОТГ та громадськості.

Результатом участі Овруцької ОТГ у форумі стало заключення Меморандуму про партнерство у сфері енергоефективності житлових будинків та запровадження енергосервісу та енергоменеджменту для підвищення енергетичної ефективності будівель бюджетних установ між нашою громадою та Державним агентством з енергоефективності та енергозбереження України, відповідно до якого Овруцька міська рада бере на себе зобов’язання запровадити систему енергомоніторингу в бюджетній сфері ОТГ, сприяти реалізації державної програми «теплих» кредитів та визначити потенційні об’єкти енергосервісу, розташованих на території ОТГ, з метою подальшого заключення енергосервісних договорів.

Наразі розпочато роботу із запровадження системи енергомоніторингу в Овруцькій ОТГ. Закладами бюджетної сфери (освітніми, медичними, культурними) подається інформація про використання паливно-енергетичних ресурсів за останні 3 роки для визначення базового рівня їх споживання. Це дасть змогу визначити необхідні заходи, впровадження яких забезпечить зниження рівня енергоспоживання та покращить енергоефективність даних установ та закладів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *