Повідомлення щодо будівництва фотоелектричної станції

Відреагувавши на звернення громадян, щодо будівництва фотоелектричної станції, міський голова Іван Коруд та відділ регулювання земельних відносин організував зустрічі з громадськістю, на яких обговорили та донесли людям всі питання, щодо встановлення фотоелектричної станції.

20 березня 2019р. міський голова Іван Коруд провів засідання тимчасової робочої групи щодо проведення обговорення та врахування пропозицій громадськості з питання встановлення фотоелектричної станції, де були присутні представники від громадськості. На якому обговорили результати зустрічей громадян з міським головою і членами тимчасової групи з питання встановлення фотоелектричної станції та врахування пропозицій громадськості та вирішили:

 1. Розповсюдити інформацію в т.ч. і через ЗМІ з проханням до громадян, що користуються земельними ділянками в районі військового кладовища («Гаптари») з’явитися в міську раду (каб.15) для реєстрації, як користувача земельної ділянки.
 2. Дати запит до голови Держпродспоживслужби і науково-дослідного інституту людського здоров’я на отримання експертних висновків щодо безпеки діяльності фотоелектричної станції в межах населеного пункту.
 3. Одночасно запропонувати інвестору варіанти розгляду даного проекту на інших земельних ділянках.
 4. Після отримання експертних висновків призначити дату і місце проведення громадських слухань і обговорень та прийняття рішення з даного питання.

Повідомлення:

Овруцька міська рада, посилаючись на Управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації повідомляє, що юридичні особи, які мають намір здійснювати будівництво сонячних фотоелектростанцій, будуть розробляти відповідні проекти, у складі яких обов’язково буде розділ оцінки впливу на навколишнє середовище. Буде розроблятися детальний план території, під час підготовки якого мають бути проведені топо-геодезичні вишукування, розроблена та затверджена містобудівна документація, зроблено комплексний аналіз сучасного стану використання території та вивчено зв’язки території з об’єктами оточення. Кожен з вищезгаданих документів буде вивчений та проаналізований компетентними установами та організаціями, щодо дотримання будівельних, екологічних, санітарний норм тощо. Чинне законодавство передбачає, що на певних етапах ці питання будуть висвітлюватися і обговорюватися з громадськістю на громадських слуханнях. Щодо будівництва та функціонування сонячних електростанцій є досить багато інформації у засобах  масової інформації.

Сотні тисяч років Сонце віддє нам свою енергію, а тому отримання такої енергії та застосування її в ще одній функції не буде зайвим. Головними позитивними факторами  цієї генерації енергетики являються економічна складова, та екологічна. Економічна полягає в тому, що дана енергія безкоштовна та невичерпна, її можна отримувати стабільно та без жодних ризиків. Екологїчна, у свою чергу, – це вплив даних електростанцій на навколишнє середовище. Вчені щороку зменшують і зменшують вік життя нашої планети, тому винаходяться різноманітні виходи поліпшення екологічного становища. Сонячні електростанції – це один саме з цих виходів, адже вона зовсім не вносить забруднень в атмосферу, грунт, як наприклад, це роблять атомні чи гідро-електростанції.

Сонячні електростанції позитивно впливають на екологію завдяки таким фактам:

 • фотоелементи не роблять канцерогенних викидів, не підвищують рівень парникових газів;
 • не треба знищувати ліси чи споживати не відновлювані викопні енергоресурси;
 • їх вироблення не потребує залучення екологічно небезпечних речовин;
 • вироблення сонячних панелей відбувається з чистих матеріалів, що не шкодять екології;
 • монтування електростанцій не шкодить ґрунту та його поверхні;
 • обслуговування сонячних панелей відбувається за допомогою простих та нешкідливих дій, процесів (ремонтування, миття панелей водою);
 • високий термін служіння батарей та їх ремонтопридатність позитивно впливає на екологію.

Фахівці Асоціації США по енергетиці в 2018 році прийшли до висновку, що видобуток електроенергії та її експлуатація за допомогою такого способу є екологічно чистим. Лише однією проблемою вони вказали щодо утилізації обладнання використаних фотоелектронних панелей.

Вироблення сонячних панелей відбувається з чистих матеріалів, що не шкодять екології, а їх робота повністю полягає у генерації сонячної енергії.

Технології досягли такого рівня, що при побудові або віднайдені нового способу здобуття енергетики в першу чергу має бути відповідним з екологічними стандартами.

Сонячні електростанції абсолютно екологічно-чисті та лише з позитивом впливають на життя людей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розмір тексту-+=