2 квітня розпочинається прийом заявок на участь у конкурсі ідей на кращу ініціативу щодо ефективного поводження з відходами. Цей конкурс відбувається в рамках проекту «Покращення якості послуг у сфері управління відходами на муніципальному рівні» за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» серед пілотних об’єднаних територіальних громад Волинської, Дніпропетровської та Житомирської областей.

В Житомирській області це 11 громад Овруцька, Білокоровицька, Олевська, Ушомирська, Любарська, Червоненська, Лугинська, Городницька, Ємільчинська, Брусилівська, Корнинська об’єднані громади.

«Якщо вам не байдуже, в якому оточенні живете ви та будуть жити ваші діти? Якщо ви переживаєте за здорове майбутнє свого рідного села, за чистоту рідної природи? Якщо ви бажаєте навести порядок в своєму середовищі та своїм прикладом заохотити сусідів до поліпшення ситуації з відходами на території своєї громади, та знаєте, що треба робити – долучайтесь, оформлюйте заявку на участь в конкурсі та отримайте можливість фінансової підтримки для здійснення вашої ідеї», – наголошує Сергій Пономарьов, керівник проекту.

Прийом заявок на участь у конкурсі триватиме он-лайн з 2 квітня до 30 квітня, 23:59 годин 2019 року. Оприлюднення результатів конкурсу та оголошення переможців 20 травня 2019 року. Термін реалізації відібраних ініціатив: 2-3 місяці, не пізніше 30 вересня 2019 року.

Мета та завдання Конкурсу: відбір кращих ідей від громади та реалізація на території пілотних об’єднаних громад ініціатив, спрямованих на покращення ситуації поводження з відходами, залучення громадян до процесів організації управління відходами. Тим самим, сприяння сталому розвитку громади та покращенню життєвого середовища.

Протягом травня кращі ідеї будуть відібрані та рекомендовані до фінансування конкурсною комісію у складі представників обласних органів влади, Проекту від GIZ, Програми «U-LEAD з Європою», фахівців регіональних ЦРМС та представників експертної спільноти.

Найкращі ідеї будуть профінансовані Проектом протягом червня – вересня поточного року. Загальний фонд на реалізацію до 15 ініціатив в трьох пілотних регіонах Проекту (Волинська, Дніпропетровська, Житомирська області) складає до 4,5 млн. грн.

Подавати ідеї ініціатив від імені громади мають право органи місцевого самоврядування пілотних громад Проекту. Фінансування відібраних ініціатив здійснюватиметься через офіційно зареєстровані місцеві організації громадянського суспільства або інші форми юридичних осіб. Одна громада має право подати одну заявку.

Положення про Конкурс доступний за посиланням, заявка на участь та аплікаційна форма для заповнення – за посиланнями:

  1. Заявка на участь – https://forms.gle/jat8cszR7nPovEmA8
  2. Аплікаційна форма – https://forms.gle/YVkwfva9hZDPeMsu7

Контактні особи від організаторів Конкурсу: загальна координація: Віктор Борисюк  viktor.borysiuk@giz.de консультаційна підтримка в підготовці заявок: Наталя Денисенко denysenko.nat@gmail.com