Весною настає сприятливий період для забруднення питної води в колодязях.

Значна кількість хвороб людини пов’язана з незадовільною якістю питної води і порушенням санітарно-гігієнічних норм водопостачання.
Переважна більшість сільського населення споживає воду з колодязів та індивідуальних свердловин, які внаслідок використання незахищених поверхневих водоносних горизонтів (ґрунтових вод) та зазвичай незадовільного технічного стану не гарантують епідемічної безпеки.
З настанням весни, в період танення снігу та можливим підняттям грунтових вод, якість  питної  води  в  децентралізованих  джерелах  погіршується  та  може  стати  причиною  отруєнь. Мікробне забруднення чи значна кількість певних хімічних речовин, не змінюють суттєво органолептичних властивостей води (смак, запах, колір), а відповідно не викликає підозри щодо її безпечності.

З метою попередження виникнення отруєння водою з колодязів та каптажів джерел, яке спричинене погіршенням санітарно-епідемічної ситуації внаслідок надзвичайних ситуацій, особливо при ускладнених погодних умовах, зливах та повенях , потраплянням в ґрунт хімічних речовин в період робіт із захисту  рослин та інше, Овруцьке  районне  управління  Головного  управління  Держпродспоживслужби  в  Житомирській  області рекомендує  дотримуватись  наступних  правил:

  1. Власники колодязів зобов’язані щорічно проводити їх планове обстеження, поточний ремонт, чищення та дезінфекцію.
  2. Після кожного ремонту або чищення слід проводити дезінфекцію та знезараження питної води, а також лабораторні дослідження її безпечності та якості.

3.Територію поблизу колодязя, каптажу джерела чи бювету треба утримувати в чистоті та організовувати відведення поверхневого стоку.

  1. У радіусі 50 м від бюветів, колодязів та каптажів джерел не дозволяється здійснювати миття транспортних засобів, водопій тварин, влаштовувати водоймища для водоплавної птиці, розміщувати пристрої для приготування отрутохімікатів та іншу діяльність, що може призвести до забруднення ґрунту та води
  2. Не влаштовувати бювети, колодязі та каптажі джерел у місцях, що затоплюються, зазнають розмивів, зсувів та інших деформацій, на понижених та заболочених територіях.
  3. Використовуйте  для питних цілей воду гарантованої якості та  будьте  здорові!
Начальник  відділу  державного

нагляду  за  дотриманням  санітарного законодавства                                     Н.Пестич

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *