НЕ ПАЛІТЬ СУХУ ТРАВУ!

Тільки  розпочали появлятися сонячні промені як вже мешканці нашого району розпочинають активно спалювати суху траву, залишки листя,  і навіть різного роду сміття. В таких випадках добрі наміри людей щодо наведення чистоти і порядку на своїх присадибних ділянках мають згубні наслідки не тільки для довкілля, ай для життя та здоров’я людей, також в більшості випадків таке випалювання переростає у неконтрольоване горіння яке  знищує будівлі та споруди житлового сектору, сільськогосподарські поля та лісові масиви і за великих площ які охоплює полум’я його особливо важко локалізувати.

Так вже 17 лютого поточного року був гарний начебто сонячний день і початок масового випалювання сухої рослинності масштабне горіння відбулося в селі Малі Мошки, також надходила інформація про горіння трави біля села Острів. У зв’язку з цим закликаємо громадян відмовитися від практики спалювання сухої трави та інших залишків рослинності. Адже кожен підпал не лише завдає суттєвої шкоди довкіллю, а й призводить до інших негативних наслідків, несучи загрозу життю та здоров’ю людей.

Та нагадуємо, що випалювання стерні, луків, пасовищ, ділянок із степовою, водно-болотною та іншою природною рослинністю, трави або її залишків, опалого листя на землях сільськогосподарського призначення, у парках, інших зелених насадженнях та газонів у населених пунктах, є адміністративним правопорушенням, за яке передбачається ст. 77-1 КУпАП накладення штрафу на громадян від десяти до двадцяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’ятдесяти до сімдесяти неоподаткованих мінімумів доходів громадян.

 Якщо вже ви стали свідком того що,  горить суха трава то необхідно  негайно вжити заходів щоб загасити полум’я підручними засобами, а якщо це неможливо – викликати оперативно-рятувальну

службу за номером -101.

Юрій Кушнерчук

Начальник  Овруцького РВ

Управління ДСНС України

у Житомирській області

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *