Рішення №1032 від 25 січня 2019 року “Про затвердження Програми енергозбереження та енергоефективності Овруцької міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2020 роки”

У К Р А Ї Н А

Овруцька міська рада Житомирської області

Р І Ш Е Н Н Я

Двадцять третя   сесія                                                            VІІ  скликання

від  25 січня  2019 року    № 1032

Про затвердження Програми
енергозбереження та енергоефективності
Овруцької міської об’єднаної територіальної

громади на 2019-2020 роки

На сучасному етапі вирішення питання щодо зниження споживання енергоносіїв закладів бюджетної сфери має колосальне значення для забезпечення сталого розвитку Овруцької ОТГ. Шляхом до вирішення цієї проблеми є модернізація та реконструкція об’єктів – споживачів усіх типів енергії.

В країні зростає вплив чинників, що спонукають до енергозбереження: постійне зростання цін на енергоносії, підвищення адміністративної та економічної відповідальності за перевитрати, нераціональне та неефективне використання паливно-енергетичних ресурсів тощо.

Енергозбереження на сучасному етапі – це не просто дбайливе витрачання енергії і палива, це політика, яка бере за основу науковий погляд на процеси виробництва, розподілу та використання енергії, праці, основних фондів, сировини та матеріалів.

Постійне дорожчання паливно-енергетичних ресурсів, відсутність альтернативних джерел енергопостачання вимагає особливої уваги до питань енергозбереження та енергоефективності.

Для нашої громади також, як і для багатьох міст України, характерною є значна енерговитратність сфер економіки, комунальної та бюджетної сфер.

В громаді налічується 139 бюджетних установ, які фінансуються з місцевого бюджету та використовують енергоносії.

Овруцька громада стала переможцем конкурсу на розробку та написання Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку та Клімату для малих громад, який проводився Фондом «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу». Передумовою участі у даному конкурсі слугувало підписання міською радою Угоди мерів – провідної ініціативи, започаткованої Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Відповідно до Плану дій, затвердженого рішенням сесії міської ради від 10.10.2018 року № 793, розроблені відповідні заходи із зменшення використання енергетичних ресурсів, запровадження та розвитку альтернативної енергетики, збереження довкілля, зменшення викидів СО2, з метою забезпечення комплексного підходу до реалізації заходів з енергозбереження Овруцької громади, підвищення життєвого рівня населення, керуючись ст. 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», враховуючи рекомендації засідання постійної депутатської комісії міської ради з питань містобудування, житлово-комунального господарства, благоустрою, землекористування, екології, розвитку аграрно-промислового комплексу та сільських територій, міська рада

В И Р І Ш И Л А:

  1. Затвердити Програму енергозбереження та енергоефективності Овруцької міської об’єднаної територіальної громади на 2019-2020 роки.
  2. Фінансово-економічному відділу міськвиконкому передбачити в міському бюджеті кошти на реалізацію заходів Програми на 2019 рік.
  3. Виконкому міської ради, керівникам підприємств, організацій та установ міста забезпечити виконання намічених завдань.
  4. Контроль за виконанням даного рішення покладається на комісію з питань містобудування, житлово-комунального господарства, благоустрою, землекористування, екології, розвитку аграрно-промислового комплексу та сільських територій, заступників міського голови, начальників відділів, керівників бюджетних установ.

Міський голова                                                                                      І.Я.Коруд


Додаток  Завантажити документ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *