Проект “Інформація про хід виконання міської Програми «Питна вода м. Овруч на 2006-2020 роки» КП «Водоканал» Овруцької міської ради Житомирської області”

Інформація
про хід виконання міської Програми
«Питна вода м. Овруч на 2006-2020 роки»

КП «Водоканал» Овруцької міської ради Житомирської області

Міська Програма «Питна вода м. Овруч на 2006-2020 роки» спрямована  на реалізацію державної політики щодо забезпечення населення якісною питною водою відповідно  до Закону України «Про питну воду та питне водопостачання».

Забезпечення населення міста питною водою є однією з пріоритетних проблем, розв’язання  якої необхідно для збереження здоров’я, поліпшення умов діяльності і підвищення рівня життя населення.

Розроблення Програми обумовлено:

– незадовільним екологічним станом підземних джерел питного водопостачання;

– незадовільним технічним станом та зношеністю основних фондів систем питного водопостачання та водовідведення;

– застосування застарілих технологій та обладнання в системах питного водопостачання та водовідведення високою енергоємністю централізованого питного водопостачання та водовідведення;

–  обмеженістю інвестицій та дефіцитом фінансових ресурсів, необхідних для розвитку, утриманню в належному технічному стані та експлуатації системи питного водопостачання та водовідведення.

Питне водопостачання міста на 100 відсотків забезпечується за рахунок підземних вод з артезіанських свердловин глибиною 30-100м.

На сьогоднішній день підприємством обслуговується 86 км водопровідних мереж. Водопровідні та каналізаційні мережі міста зношені на 50 %, але придатні для надання послуг з водопостачання та водовідведення.

Водопостачання міста забезпечується з двох насосних станцій другого підйому. На балансі 21 артезіанська свердловина, з них, як зазначено вище 15 працюючих, у 4 малий дебіт, який відновити неможливо, та 2 безводні. На ВНС № 1 працює 4 свердловин, 3 – резерв, на ВНС № 2 – працює 4, резерв – 4 свердловини та 4 нові артезіанські свердловини

На даний час всі свердловини та ВНС обладнані зонами санітарної охорони. ВНС обладнані резервуарами чистої води в кількості – 8 шт., два на 1000 м3, і шість на 250 м3. Встановлена виробнича потужність станцій – 3,2 тис. м. куб. на добу, фактично добувається в середньому 2 тис. м. куб. на добу, 730 тис. м. куб. на рік.

Водоочистка здійснюється станціями знезалізнення:

ВНС № 1 – безнапірні фільтри з важким гравійним завантаженням.

ВНС № 2 – напірні фільтри з піщаними завантаженням.

За січень-вересень 2018 року двома водонасосними станціями міста піднято 470 886 м3 води,  з них 426 660 м3 подано в розподільчу водопровідну мережу міста, а 44 226 м3 використано на власні технологічні потреби насосних станції, це на промивання фільтрів знезалізнення, резервуарів для зберігання чистої води та на промивання артезіанських свердловин.

За звітний період 2018 року реалізовано послуг з водопостачання – 333 473 м. куб., з них населенням спожито 283 728 м3 води, та 49 745 м3 іншими споживачами, в тому числі: бюджетні установи – 28589 м3, інші споживачі – 21156 м3, пропущено стоків – 240 915м3.

КП «Водоканал» разом з міською радою постійно працюють над покращенням якості питної води. Так, в Міністерстві регіонального розвитку захищено проект, щоб за кошти державного бюджету виконати роботи по реконструкції станцій знезалізнення ВНС № 1,2, загальною вартістю 7 млн. 168 тис. 217 грн. На даний час Відділ капітального будівництва при департаменті будівництва, архітектури та ЖКГ  Житомирської ОДА проводить торги на  визначення виконавця даного виду робіт.

Для покращення забезпечення жителів міста питною водою за кошти міського бюджету пробурено 4 нові свердловини, які облаштовані павільйонами, новим насосним обладнанням, станціями захисту та охоронними зонами. У 2017 році виконані роботи з буріння двох нових свердловин на суму 567597,31 грн. У 2018 році виконані роботи з буріння ще 2 нових свердловин на суму 666845,12грн.

На останній стадії заверешення знаходятся проекти щодо будівництва ще 4-х свердловин. Реалізація даних проектів забезпечить стабільну подачу води для потреб міста в часи «пік» та літінй період.

Для виконання заходів по економії електроенергії та покращення  роботи станцій подачі води і свердловин, планується до кінця поточного 2018 року виконати роботи по автоматизації та диспетчеризації робочого процесу на ВНС № 1 та ВНС № 2. Також для забезпечення безперебійності водопостачання необхідно озробити проект на альтернативне живлення .

Значні роботи протягом 2016-2018 років були проведені по відновленню роботи артезіанських свердловин. На даний час кількість робочих свердловин складає 15, що більше у два рази порівняно з 2015 роком, коли працюючих було лише 4-7 з 21 артезіанської свердловини.

Для  зменшення енергоємності технологічного процесу підйому та подачі води постійно працюють спеціалісти підприємства та міської ради.

За кошти міського бюджету придбано та встановлено 6 насосів іноземного виробництва, які до 20% економніші по потужності в порівнянні з вітчизняними.

З початку поточного року підприємством  проведено досить значний об’єм робіт з них: на ремонти водопровідної мережі – це  виконана часткова заміна аварійних ділянок, заміна вводів водопроводу до будинків,  виконано облаштування оглядових колодязів, переключення ліній водопроводу, заміна розводок у колодязях, заміна врізок, засувок, іншої запірної арматури, та часткове прокладання нових ліній водопроводу.

Відремонтовано 370 м. п. водопровідних мереж діаметром 32-100 мм відремонтовано із заміною металевих труб, вставок на поліетиленові по вулицях: Героїв Майдану, 11, Т. Шевченка, 126, Базарна, Котляревського, 17, Металістів, 5, Б. Хмельницького, 41, Енергетиків, 4, І. Франка,16, Набережна, 17, Котляревського, 19, Металістів, 5, Б. Хмельницького, 1, Північній, 9, Кульчицького, пр. Житомирський, 5, Б. Хмельницького, 109, Нагорянська, 32, Б. Хмельницького, 11, Василівська, 1, Набережна, 22, І. Богуна, 71, Металістів, 1, Князя Олега, Набережній, 12, 16, 23, Г. Майдану, 31, Миротворців, 7, Набережній, 35, 37, 45, 4-тій Гвардійській, Київській, 37, Набережній, 18, Т. Шевченка, 111, провулок Стаділнний, 2, Космонавтів, Танкістів, Тараса Бульби-Боровця – на 419369,65 грн.

Замінено вводи по вул. Київській, 78-а, Т. Шевченка, 126, Б. Хмельницького, 55, 28, Базарна, 10/9, Івана Богуна, 71, пров. Стадіонний,2, Героїв Майдану, 50-а.

Для забезпечення заходів з пожежної безпеки виконано поточний ремонт водопровідних мереж із заміною пожежних гідрантів (5 шт.) по вулицях – Грушевського, 33, Київській, 80, на перехресті вулиць Київської та Партизанської – на суму 41733,50, Князя Олега, 5 , Б. Хмельницького, 26 на суму – 28083,38 грн.

Завершені роботи по будівництву та облаштуванню бюветів. Всі бювети облаштовані альтанками з накриттям, щоб в разі атмосферних опадів захистити обладнання та створити зручні умови для користувачів, виконано благоустрій з укладенням тротуарної плитки, поребриків, бордюр та встановлено насосне обладнання – це ручні насоси. Дане насосне обладнання встановлено з цілю економії електричної енергії та зайвих витрат.

На сьогоднішній день 9 бюветів по місту уже працюють в постійному режимі, люди цілодобовому користуються водою, це бювети:

№1 по вулиці Миколи Ващука, 3а;

№2 Танкістів, 25;

№ 5 Київській,  70б;

№6 Тараса Шевченка, 42б;

№ 7 Тараса Шевченка, 24а;

№8 Героїв Майдану, 25б;

№10 Набережній, 12б;

№11 Богдана Хмельницького,34д;

№12 по провулку Стадіонному, 12б.

По всіх бюветах, колодязях, свердловинах, насосних станціях регулярно проводиться забір зразків води для визначення її якості.

КП «Водоканал» постійно проводяться роботи по дослідженню стану та якості води. З цією метою заключено договори з Державною установою «Житомирський обласний лаборатоний центр Міністерства охорони здоров’я» на проведення аналізів.

Планово проводяться такі аналізи:

щоквартально – на очисних спорудах – відбір проб води здійснюється на виході, нижче і вище,

щоквартально – на визначення  санітарно-гігєнічних показників – відбір проб води здійснюється на виході, в РЧВ(резервуарах чистої води), ВРК(водорозбірних вуличних колонках),

щомісячно – на бактеріальні показники – відбір проб води здійснюється на виході, в резервуарах чистої води, водорозбірних вуличних колонках та вибірково в вузлах розподілу по місту.

А у випадку необхідності замовляються додатково проведення лабораторних досліджень. За 10 місяців поточного 2018 р. здійснено лабораторних досліджень на 37790 грн.

Згідно технологічного регламенту та Дозволу на спецводокористування планове хлорування води проводиться в обов’язковому порядку – 2 рази на рік.

Для знезараження стоків постійно використовується хлор згідно технологічного регламенту.

Проблема всіх водоканалів України, які добувають воду із артезіанських свердловин-це високий вміст заліза та підвищений рівень жорсткості води в частині фізико-хімічних показників, так згідно лабораторних досліджень  деяких зразків за вмістом заліза, є показники до 3 міліграм на 1 літр, при нормі до 0,2 міліграма на 1 літр. Підвищений рівень заліза у воді обумовлений також  природними особливостями нашого регіону (гранітними залежами). Вказана проблема потребує переобладнання станцій знезалізнення в першу чергу для покращення якості води. Як зазначено вище, захищено проект, і проводяться торги, щоб за кошти державного бюджету виконати роботи по реконструкції станцій знезалізнення ВНС № 1,2.

Основними проблемними питаннями для забезпечення якісною питною водою споживачів міста є те, що вода добувається гарної якості за фізико-хімічними показниками, а  через застарілість обладнання, зношеність водопровідних мереж втрачає якість під час транспортування трубопроводами до споживачів. Водопровідні труби мають високий рівень замуленості, товстий шар відкладень  із залишків окису заліза, що накопичувався роками. А особливо в моменти вимкнення Овруцьким РЕМом АТ «Житомиробленерго» без попередження струму на водо- насосних станціях міста відбувається зупинка руху води в водопроводі, після запуску піднімається весь осад, мул в трубах – і потрапляє до споживачів.

На сьогодні технічний стан  систем водопостачання та водовідведення потребує капітального ремонту. До 70 % водопровідних мереж та водозаборів експлуатуються понад 40-50 років. Необхідна модернізація водопровідно-каналізаційного господарства міста, вирішення питання забезпечення автономним живленням.

Директор КП «Водоканал»                                      О. А. Латаш

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *