Працювала Молодіжна екологічна конференція.

25 вересня в приміщенні центральної бібліотеки відбулася перша Молодіжна екологічна конференція, що проходила в рамках реалізації інформаційно – просвітницького проекту «Сортуй заради майбутнього!», який розпочато Овруцькою міською радою.

Перед учасниками конференції, учнями навчальних закладів, викладачами, представниками виконавчого комітету, комунальних підприємств, громадськості виступив народний депутат України Володимир Арешонков. Він акцентував про важливість даного заходу та дій місцевої громади щодо вирішення питання запровадження роздільного збору сміття та збереження екології. Про плани з реалізації заходів розповів і міський голова Іван Коруд.

Одним із актуальних питань конференції було представлення напрацьованих спільно з відділом місцевого економічного розвитку та залучення інвестицій міської ради матеріалів щодо Плану дій сталого енергетичного розвитку та клімату до 2030 року Овруцької ОТГ, які презентував директор Фонду «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» Руслан Щербаков. Овруцька громада стала переможцем конкурсу на розробку та написання Планів Дій Сталого Енергетичного Розвитку та Клімату для малих громад, який проводився Фондом. Передумовою участі у даному конкурсі слугувало підписання міською радою Угоди мерів – провідної ініціативи, започаткованої Європейським Союзом, котра охоплює місцеві та регіональні органи влади, які беруть на себе добровільні зобов’язання підвищувати енергоефективність та нарощувати використання відновлювальних джерел енергії на своїх територіях. Слідуючи цим зобов’язанням підписанти Угоди прагнуть скоротити власні викиди СО2 щонайменше на 30% до 2030 року, сприяючи, таким чином, розвитку екологічно орієнтованої економіки та підвищенню якості життя. Також директор Фонду поділився із присутніми кращими практиками впровадження енергозбережливих технологій в інших містах та країнах.

Продовженням конференції стали презентація практик застосування енергоефективних технологій в нашій громаді, а також розглянуто перші кроки, які зроблені міською радою та жителями громади щодо впровадження на території Овруцької ОТГ роздільного збору сміття. Відповідно до результатів проведеного опитування місцеві жителі розуміють серйозність даного питання і готові розділяти відходи при умові створення необхідних для цього умов. Своє бачення розв’язання сміттєвої проблеми продемонстрували представники натуралістично – природничого гуртка Центру дитячо – юнацької творчості Овруцької міської ради на чолі з керівником Оленою Сарнавською.

Також присутні на конференції могли оглянути виставку робіт учасників конкурсу «Креативне використання побутових відходів, або не звичайне життя не потрібних речей». Всі діти, які прийняли участь у даному конкурсі були відзначені грамотами та подяками міської ради та заохочувальними подарунками.

Перед владою, наразі, стоять серйозні задачі на виконання яких впливає ряд чинників: фінансові, економічні, соціальні, політичні. Але спільним розумінням проблеми та зусиллями її розв’язати можна досягти значних позитивних результатів.

 

Оксана Левківська

Начальник відділу місцевого економічного розвитку

та залучення інвестицій овруцької міської ради

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *