Свято села Черепин “Село моє, серця рідна пристань”

8 вересня 2018 року в селі Черепин відбулось свято села «Село моє, серця рідна пристань».

Зануримося в історії сіл старостинського округу:

Черепин

Вперше згадується під 1719 р. як Черепков – власність Симана Павши. Потім як таке, що перейшло до Юрія-Олександра Збіковського. Церква Святого Архистратига Михаїла відома з 1814 р., дерев’яна, одно купольна, споруджена. Очевидно, на місці більш старого храму (18 ст. за кошти поміщика Вікентія Тржецяка) у 1901 р. та Іоанна Кронштадського. До наших днів храм, на жаль не зберігся.

Заськи

До 1923 року у складі Покалівської волості Овруцького повіту.

Найменування села пояснюється як місце, де в старі часи «робили засіки»  – лісові завали на підступах до Овруча. Найпоширеніші шляхетні прізвища – Засимович та Чичирки. Засимовичем вважають засновниками поселення (Брицун).

Черепинки

До 1946р. – Черепки – в ровах кряжу біля села знаходили уламки посуду древніх поселень так звані «черепки, черепинки», або біля села існували поклади гончарної глини – від того – гончарне виробництво.

Коренівка

Під назвою «Куренівка» (від курінь, полк) виникло в роки визвольної війни 1648-1654 рр., пізніше носило назву Годотель.

Коренівка – стара назва «Годотемль» (Годотель). У XIX ст.. належало священику Даниїлу Бахтоловському. Церква апостола Андрія Первозваного, збудована у 1857 р. 1911рік – 302 жителі, 62 двори.

Стара назва походить від «угодія» – місця, які годяться для поселення.

Лукішки.

Відоме з 19 століття. До 1923 р. – Гладковиська волость. 1923 р. – у складі Підрудняняської сільської ради. 1924 р. – Швабівської сільської ради, 1946 р. – Зарічанської сільської ради, з 1954 р. – село Черепинської сільської ради.

В древні часи пристань в затоці Нориня для човнів.

Про це свідчить назва урочища «Пристань» та легенда про перевізника Латаша, що тут жив.

Урочиста частина свята розпочалась з молебеню за добробут села біля хреста-оберега в с.Черепин. На святі був присутній Овруцький міський голова І.Я.Коруд, який привітав всіх жителів старостинського округу та прозвітувався про проведену роботу в округу. На благоустрій Черепинського старостинського округу виділено 187185,50 грн для навантаження, підгортання, вивезення сміття в с.Лукішки, придбано бензопилу, мотокосу. Здійснено капітальний ремонт вуличного освітлення в с.Заськи (77019,00 грн.). На водопровід в старостинському округу було витрачено 27658, 11 грн, здійснено поточний ремонт водогінної мережі в с.Коренівка, с.Черепин, с. с.Черепинки. привітав своїх мешканців також і в.о. старости Черепинського округу С.В. Козаченко.

На шкільному повір’ї відбувсь конкурс малюнків на асфальті біля, піднімали настрій людям троїсті музиканти, які грали біля будинку культури.

Нагороджено грамотами, подяками Овруцької міської ради, цінними подарунками учасників АТО, воїнів інтернаціоналістів, матерів-героїнь, багатодітних матерів. Привітав міський голова найстарших і наймолодших жителів сіл, подружжя, які відзначили своє срібні і золоті весілля та 60 років подружнього життя та іменинників.

Гарним концертом привітали всіх присутній жителі Черепинського старостинського округу. Святкування закінчилося «Черепинськими вихилясами»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *