За порушення правил благоустрою чекають штрафи

Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту. Стан вулично-дорожньої мережі, освітлення, озеленення та чистота міста – оцінка діяльності як місцевої влади, так і громадськості. Саме з того який в місті і селі благоустрій, в якому стані дороги, тротуари, площі, як виглядають зелені насадження, яка ситуація з впорядкуванням парків та скверів,  складається враження про населений пункт. Як не прикро, але засміченість населених пунктів за останній час вражає. Проблема вивозу та утилізації побутових відходів актуальна для нашої громади. На жаль, система прибирання та вивезення сміття недосконала. Кількість накопичених відходів підвищує необхідність будування сміттєсортувальних ліній, полігонів та сміттєпереробних заводів,  які відповідатимуть екологічним стандартам. Через відсутність схем санітарної очистки  неможливо ефективно  та раціонально впровадити   на території району  розподільний збір та сортування сміття. Проведення даної роботи значно зменшить  негативний вплив  на оточуюче  навколишнє середовище.  Вражаючим є й екологічне становище території зеленої зони. Практично всі ліси, посадки і балки обросли несанкціонованими звалищами. Тонни сміття викидаються на узбіччя доріг та лісів. Найбільше лихо для природи — залишені після пікніків пляшки, пакети, одноразовий посуд, які самі по собі можуть розкладатися сторіччями. Якщо раніше в рік було достатньо одного прибирання засмічених територій, то зараз цю роботу потрібно виконувати щотижня. Прикро, що територія вздовж дороги стала місцем, куди зручно й, головне, безкарно, можна викидати різний непотріб. Як не парадоксально, у засміченості територій населених пунктів жителі звинувачують будь-кого, але тільки не самих себе.

Відповідно до ст. 10 Закону України “Про благоустрій населених пунктів” до повноважень міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить затвердження правил благоустрою територій населених пунктів. На виконання цієї вимоги Закону рішенням Овруцької  міської ради № 78 від 07.12.2017 року було затверджено Правила благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території міста Овруч.

Зазначеним документом визначено обов’язки підприємств, установ, організацій, фізичних осіб та громадян у сфері благоустрою з метою забезпечення утримання території міста у чистоті й належному стані.
Статтею 152 Кодексу України про адміністративні правопорушення за порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів передбачена адміністративна відповідальність, яка тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340-1360 грн.) і на посадових осіб, громадян – суб’єктів підприємницької діяльності – від п’ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (850-1700 грн.).
Відповідно до ст. 255 Кодексу протоколи про порушення мають право складати уповноважені особи виконавчого комітету та органи внутрішніх справ. Слід зазначити, що Кодексом України про адміністративні правопорушення відмінено такий вид відповідальності, як попередження.
Нагадуємо, що порушеннями правил благоустрою вважаються:           неналежний санітарний стан територій; влаштування звалищ побутового та будівельного сміття на міській, прилеглій та дворовій територіях (до уваги – особливо в районі приватного сектора); невиконання умов правил стоянка транспортних засобів на газонах; самовільне розміщення на спорудах, стовпах, опорах та інших не відведених для цього місцях оголошень, плакатів, об’яв; відсутність відповідного дозволу на розміщення реклами; несвоєчасне косіння об’єктів рослинного карантину, забур’яненість; відсутність договорів на вивезення сміття або сплати за надані послуги; виконання робіт з благоустрою міста без затверджених проектів на виконання земельних робіт та відповідного ордера, виданого відділом комунального господарства; відсутність огорожі на місці розриття; відсутність урн для сміття; незадовільний зовнішній вигляд та технична несправність постійних і тимчасових огорож, парканів, газонних огорож тощо.

З метою забезпечення чистоти в місті і селах нашої громади спеціально відведені місця, де встановлені контейнері для збору сміття, просимо громадян не виносити сміття на узбіччя доріг та вулиць, а здійснювати його викидання в контейнери.
Закликаємо громадян, керівників підприємств, установ та організацій міста по-новому поглянути на питання благоустрою тих територій, за які Ви несете відповідальність, і дотримуватись Правил благоустрою, забезпечення чистоти і порядку, дотримання тиші в громадських місцях на території громади.
 

 

Відділ муніципальної поліції Овруцької міської ради.

 

2 Відгуків

  1. Тетяна сказав:

    Благоустрій – це візитна картка кожного населеного пункту. Гарно сказано. То чому ж у с. Заськи, на початку села села поставили баки для сміття? Дуже гарно. Поруч, щоранку, діти чекають шкільний автобус, бігають голодні собаки. Після вивозу сміття, ніхто не прибирає. Я беру віник, граблі та йду прибирати, бо все сміття летить на мої квіти, газони…. Я прибираю, бо початок села, соромно буде кому? А ви своїми баками спортили всю мою працю.Ви людей питали, де ставити баки? Звернулася до Германчука В.М. з приводу перенесення баків, він сказав, що місце розташування йому показав староста, Козаченко С.В. Звернулася до Козаченка С.В., він мені сказав: “Ваші побажання я передам Коруду”. Прошу вирішити це питання з переносом баків від мого будинку. Я не пишу це анонімно. В найближчий час, якщо не вирішиться це питання, збираюся звернутися до Івана Ярославовича.

  2. Сергей сказав:

    Мою улицу Тургенева за время снегопадов чистили аж 2 раза (трактор проехал в одну сторону), а сейчас пройти не возможно, так как лужи по колено. Может не со штрафов гражданам начинать надо, а с нормальной работы комунальщиков?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *