Будьте обережні: з підвищенням температури повітря зростає ймовірність харчових отруєнь.

Епідемічна ситуація із захворюваності на гострі кишкові інфекції в Овруцькому  районі залишається нестабільною. За 2017 рік по району зареєстровано 130 випадків гострих кишкових інфекцій, показник 236,6 на 100 тис. населення . В порівнянні з 2016 роком захворюваність зросла на 30% та перевищує показник захворюваності по Житомирській області на 17,5%. В Житомирській області протягом 2017 року зареєстровано 3 спалахи інфекцій кишкової групи, в яких постраждало 38 осіб, в т.ч. 32 дитини.

З настанням теплої пори року зростають ризики спалахів гострих кишкових інфекцій і харчових отруєнь бактеріального походження, пов’язаних з вживанням недоброякісних харчових продуктів. Чітка сезонна вираженість даних спалахів зумовлена тим, що мікроорганізми найкраще розвиваються та розмножуються у теплі при температурі від 20 до 40 ºС.
Основними причинами спалахів гострих кишкових інфекцій та харчових отруєнь є приготування їжі особами, які нехтують правилами особистої гігієни, порушення технології приготування їжі, зберігання харчових продуктів в антисанітарних умовах, без належного температурного режиму.
Дотримання простих, водночас дієвих та доступних кожному споживачу методів профілактики харчових отруєнь дозволить зберегти здоров’я та не витрачати кошти на лікування, зробить ваше життя комфортним, а відпочинок незабутнім :
1. Не купуйте харчові продукти на стихійних ринках (зупинках громадського транспорту, поблизу пішохідних переходів, тротуарів по яких рухається велика кількість людей  або з рук у приватних осіб.

Перевагами легального агропродовольчого ринку є наявність адміністрації ринку, контролерів, лабораторії ветеринарно-санітарної експертизи з відповідним обладнанням та кваліфікованим персоналом. У магазинах та супермаркетах є можливість детально ознайомитись інформацією, надрукованою на споживчому пакуванні, побачити за яких температурних режимів зберігається харчовий продукт та отримати чек при купівлі товару.
2. Швидкопсувні продукти (м’ясні, молочні, рибні, кулінарні, кондитерські вироби та інші продукти, які потребують охолодженого зберігання) слід зберігати лише в холодильних камерах (термін зберігання від 6 до 72 год при температурі не вище від 6 ºС ).
За таких обставин рекомендуємо для збереження “холодового ланцюга” при купівлі таких продуктів користуватися зручними термопакетами з охолоджувальними елементами або термоконтейнерами.
3. Не вживайте продукти та напої при найменшій підозрі щодо їх недоброякісності та з протермінованими датами споживання.
Зберігати харчові продукти треба тільки у спосіб, зазначений на упаковці та у межах встановленого терміну придатності.
4. Ретельно проварюйте, тушкуйте і просмажуйте харчові продукти безпосередньо перед вживанням.
5. Сирі і варені продукти при приготуванні їжі обробляйте окремим інвентарем (ножі, дошки).
6. Утримайтесь від вживання незнайомих ягід, трав та інших рослин.
При споживанні овочів, фруктів та ягід їх необхідно добре промити питною водою, а при споживанні дітьми — обдати окропом.
7. При харчуванні у непристосованих умовах (пляж, ліс) виключайте контакт продуктів з піском, грунтом (ризик обсіменіння патогенною мікрофлорою, личинками та яйцями гельмінтів, спорами або вегетативними формами збудників ботулізму).
8. Не використовуйте для пиття, приготування їжі та миття посуду воду з незнайомих джерел водопостачання (річки, озера, підземні джерела, поверхневі води).
Для пиття і приготування їжі використовуйте воду тільки з централізованих джерел водопостачання або питну бутельовану воду.
9. Перед приготуванням їжі та перед її вживанням завжди мийте руки з милом, обов’язково – після відвідання туалету.
У випадку виявлення перших ознак харчового отруєння (слабкість, підвищення температури тіла, нудота, біль у животі, блювання, пронос тощо) не займайтесь самолікуванням, а терміново зверніться до найближчої лікувальної установи за допомогою медпрацівників.
Пам’ятайте: хворобі легше запобігати ніж лікувати. Будь-яке отруєння не проходить безслідно. Бережіть своє здоров’я і здоров’я близьких, а особливо дітей.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розмір тексту-+=