У сільських амбулаторіях області пацієнти через телемедицину отримають доступ до якісних послуг

Впродовж 2018-2019 рр. на Житомирщині побудують 35 нових амбулаторій, 20 з яких – із житлом для лікарів. Крім нового обладнання та автомобілів, у сільських амбулаторіях буде швидкісний Інтернет для впровадження телемедичних послуг. 

Нещодавно Петро Порошенко доручив забезпечити високоякісний Інтернет в кожному селі для того, щоб людина, яка звернулася за допомогою, її отримала через систему телемедицини.

«На сьогоднішній день технічні можливості, які існують в світі, дадуть жителям сільської місцевості можливість в найкоротші терміни доступу до якісних медичних послуг через телемедицину», – наголосив Глава держави.

За словами Президента, це будуть нові осучаснені амбулаторії, які мають постати до кінця року. «Ніщо не заважає громадам особливо об’єднаним, у яких є ресурс, покращити базовий проект, який розроблений за моїм дорученням в Уряді. Передбачені кошти державного бюджету і ми робимо все для того, щоб запустити цей проект якнайшвидше», – зазначив Петро Порошенко

За словами начальника охорони здоров’я ОДА Миколи Суслика, Житомирська область отримала 156 млн грн субвенції на будівництво нових центрів надання первинної медичної допомоги та відновлення амбулаторій у сільській місцевості. Із 35 нових амбулаторій – 20 планують побудувати із житлом для лікарів. Перші 10 із житлом на 1-2 лікаря створять та обладнають вже у 2018 році.

Крім нового обладнання та автомобілів, у сільських амбулаторіях буде швидкісний Інтернет для впровадження телемедичних послуг, що ініціював Петро Порошенко.

Саме тоді лікарі сільських амбулаторій зможуть в режимі on-line отримати консультацію в медичному закладі вищого рівня, передати аналізи та результати досліджень пацієнта.

Прес-служба ОДА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розмір тексту-+=