Робоча зустріч в рамках співпраці з представниками регіонального центру з надання безоплатної правової допомоги

24 жовтня начальником відділу організації надання безоплатної вторинної правової допомоги Регіонального центру Олегом Врублевським спільно з начальником відділу забезпечення якості правової допомоги та підвищення кваліфікації адвокатів Тимуром Кашаповим було проведено заняття зі слідчими Овруцького відділення поліції за участю представників Овруцького районного відділ з питань пробації Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції.

Також представниками регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги в Житомирській області було наголошено на необхідності залучення працівників БПД до надання безоплатної правової допомоги при вирішенні соціально значимих проблем засуджених, які перебувають на обліку в Овруцькому РВ з питань пробації.

Фахівець Овруцького РВ з питань пробації
Микола Барановський

АМНІСТІЯ ДЛЯ СУБЄКТІВ ПРОБАЦІЇ

07.09.2017 набрав чинності Закон України «Про амністію у 2016 році», згідно якого звільняються від відбування покарання у виді позбавлення волі на певний строк та від інших покарань, не пов’язаних з позбавленням волі, особи, визнані винними у вчиненні умисного злочину, який не є тяжким або особливо тяжким відповідно до статті 12 Кримінального кодексу України, особи, визнані винними у вчиненні необережного злочину, який не є особливо тяжким, а також особи, кримінальні справи стосовно яких за зазначеними злочинами розглянуті судами, але вироки стосовно них не набрали законної сили:

а) які на момент вчинення злочину були неповнолітніми;

б) жінки, вагітні на день набрання чинності цим Законом;

в) не позбавлені батьківських прав, які на день набрання чинності цим Законом мають дітей, яким не виповнилося 18 років, дітей-інвалідів та/або повнолітніх сина, дочку, визнаних інвалідами;

г) які на день набрання чинності цим Законом в установленому порядку визнано інвалідами першої, другої чи третьої групи, а також хворими на активну форму туберкульозу, онкологічні захворювання, СНІД та інші тяжкі хвороби, що перешкоджають відбуванню покарання;

ґ) які на день набрання чинності цим Законом досягли пенсійного віку;

д) ветерани війни;

е) учасники ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС та потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи;

є) які на день набрання чинності цим Законом мають одного чи обох батьків, які досягли 70-річного віку або визнані інвалідами першої групи, за умови, що в цих батьків немає інших працездатних дітей.

Відповідно до ст. 10 Закону України «Про амністію у 2016 році» обвинувачений (підсудний) чи засуджений, їх захисники чи законні представники самостійно можуть звернутися до суду для вирішення питання про звільнення від покарання.

Оскільки рішення про застосування чи незастосування амністії приймається судом стосовно кожної особи індивідуально, це вимагає не лише детальної перевірки усіх наявних підстав, але й перевірки фактів, що не суперечать щодо застосування до засудженого амністії.

Також обов’язковою умовою є надання особою щодо якої вирішується питання про застосування амністії згоди суду в усній чи письмовій формі з обов’язковим зазначенням цього в журналі судового засідання.

Протягом вересня та жовтня 2017 року  Овруцьким районним відділом з питань пробації до Овруцького районного суду Житомирської області  направлено  подання стосовно 14  засуджених для вирішення питання про застосування щодо них норм вищезазначеного Закону.

Станом на 30 жовтня 2017 рік Овруцьким районним судом розглянуто подання про застосування амністії відносно 14 засуджених, яких звільнено від подальшого відбування покарання.

Фахівець Овруцького РВ з питань пробації
Микола Барановський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *