Реєстрація народження дитини в пологовому будинку

З метою створення сприятливих умов, спрямованих на спрощення доступу громадян до адміністративних послуг щодо державної реєстрації народження дитини, Овруцький районний відділ державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Житомирській області запроваджено новий вид сервісу, який передбачає можливість батькам одночасно з реєстрацією народження зареєструвати і місце проживання своєї дитини в пологовому відділенні Овруцької центральної районної лікарні.
Збираючи все необхідне до пологового будинку, слід взяти з собою: паспорт батька та матері, свідоцтво про шлюб. На випадок тих чи інших питань до батька (батьки на різних прізвищах, визнання батьківства) при державній реєстрації народження дитини, необхідна присутність і самого батька. Необхідну допомогу у заповненні заяви та кваліфіковану консультацію батьки отримають у спеціаліста відділу безпосередньо у пологовому будинку.
За бажанням батьків чи одного з них документи для реєстрації місця проживання новонародженої дитини можуть бути подані через органи державної реєстрації актів цивільного стану під час проведення державної реєстрації народження дитини в пологових будинках.
Відповідно до правил реєстрації місця проживання для реєстрації місця проживання новонародженої дитини необхідні свідоцтво про народження дитини, яке видається у відділі ДРАЦС (або у пологовому) на підставі довідки з пологового будинку, паспортів батьків та свідоцтва про їх шлюб. Новонароджену дитину можна зареєструвати за місцем реєстрації батька або матері.
Батьки мають право зареєструвати малюка на своїй житлоплощі без згоди на те інших членів сім’ї та власника, для цієї процедури необхідно присутність обох батьків.
Згідно з чинним законодавством батьки або інші законні представники зобов’язані:
– Зареєструвати народження дитини протягом одного місяця від дати народження;
– Зареєструвати місце проживання новонародженої дитини – протягом трьох місяців з дня державної реєстрації її народження.
Ця новація має стати приємною та досить практичною для батьків, адже відтепер вони мають можливість отримати найперший документ своїх немовлят – свідоцтво про народження та довідку про місце реєстрації дитини. Це простий і комфортний сервіс, який дає можливість кожну секунду присвятити спілкуванню з найріднішою для вас маленькою людиною.

В.О. начальника
Овруцького районного відділу
державної реєстрації актів цивільного стану М.Б. Сисак

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Розмір тексту-+=