Пешко Сергій Миколайович

Народився 10 лютого 1989 року в с. Дубовий Гай Овруцького району Житомирської області.
У 2007 році закінчив Овруцьку ЗОШ № 1, після чого
навчався в ПТУ № 35 м. Овруч (нині – ОПЛ).
Сергій з дитинства хотів бути військовим і виточував свій бойовий дух на заняттях дзю-до в Овруцький ДЮСШ «Приладобудівник». Це знадобилося йому на службі в ЗСУ, куди його призвали у 2007 році. Військову службу Пешко С.М. розпочав у 95-й окремій аеромобільній бригаді ЗСУ. Відслуживши строкову службу він залишився солдатом – контрактником у цьому ж військовому з’єднанні. За час служби, незважаючи на свій молодий вік Сергій встиг двічі побувати в складі миротворчого контингенту в Республіці Косово.
У квітні 2014 року Сергій Миколайович повернувся в Україну. Після п’ятиденної відпустки він став на захист суверенності своєї держави у складі 30-ї окремої механізованої бригади
Новоград-Волинської бригади ЗСУ.
14 серпня 2014 року в бою під Луганськом, Сергій отримав смертельне поранення, коли намагався врятувати свого пораненого побратима.
Молодший сержант Пешко Сергій Миколайович є взірцем виконання військового обов’язку, мужності і героїзму.
Героя поховано на військовому кладовищі в м. Овруч.
29 вересня 2014 року – за особливу мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі під час проведення АТО, відзначений – нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно).
В місті Овруч на фасаді будівлі ЗОШ № 1, де навчався Сергій Пешко, йому відкрито меморіальну дошку.
Рішенням сімнадцятої сесії Овруцької міської ради сьомого скликання від 25 серпня 2016 року № 487 Пешку Сергію Миколайовичу присвоєно звання «Почесний громадянин міста» (посмертно) та нагороджено рідних відзнакою.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *