Рішення №23 виконкому міської ради “Про затвердження Положення про проведення конкурсу писанок «Великодня галявина» та акції «Прикрашаємо Великоднє дерево».”

У К Р А Ї Н А

Овруцька міська рада Житомирської області

Виконавчий комітет

Р І Ш Е Н Н Я

від  24.02.2017 року          № 23

Про     затвердження   Положення
про проведення конкурсу писанок
«Великодня   галявина»   та   акції

«Прикрашаємо Великоднє дерево».

З метою  популяризації українських традицій, розвитку і поширення українського писанкарства, пропагандою розвитку української культури, сімейних цінностей, як основи особистісного виховання кожного українця, активізацією внутрішнього туризму і приваблення туристичних потоків в місто, налагодження ділових зв’язків у культурній та духовній сферах з іншими містами та країнами, керуючись статтею 30, Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні»,  виконавчий комітет

В И Р І Ш И В:

 1. Провести заходи до святкування Великодня в м. Овручі.
 1. Затвердити Положення  про  проведення конкурсу писанок «Великодня галявина» згідно з додатком № 1.
 1. Затвердити заходи по проведенню акції «Прикрашаємо Великоднє дерево» згідно додатком № 2.
 1. Оприлюднити положення про конкурс та умови акції у засобах масової інформації та на офіційному сайті міської ради.
 1. Започаткувати створення колекції писанок.
 1. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника міського голови Дяченка А.М. та заступника міського голови Рибинську Н.М., начальників відділів міськвиконкому.

 

Міський голова                                                              І.Я.Коруд

 

 

Додаток №1

Рішення виконкому

від 24.02.2017 року № 23

 

Положення

про проведення у м. Овручі конкурсу писанок «Великодня галявина»

1.Загальні положення

1.1.  «Великодня галявина» — це етнопроект, що відроджує вікові традиції писанкарства та має стати традиційним невід’ємним атрибутом свята Великодня для овручан.

1.2.Організатор конкурсу – Овруцька міська рада (далі – Організатор).

1.3.До участі в організації та проведення конкурсу можуть залучатися представники органів місцевого самоврядування, громадські об’єднання, підприємства, установи і організації всіх форм власності та фізичні особи (за згодою).

1.4.Метою конкурсу є популяризація українських традицій, поширення писанкарства як художнього явища і культурного феномену, творче спілкування митців, виховання у дітей поваги до національної культури та історії нашого народу, розвиток творчих здібностей дітей, підлітків, молоді.

1.5. Місце проведення конкурсу – площа Свободи м. Овруч.

2.Умови участі у конкурсі, вимоги до робіт

2.1.Учасниками конкурсу можуть бути учні загальноосвітніх шкіл міста та району, вихованці ЦДЮТ, Малої академії, Художньої школи, ліцею колективи підприємств, установ, організацій міста та району, інші бажаючі.

2.2. Розмір писанок має бути не менше 50 см. Писанки мають бути розмальовані, прикрашені  на власний розсуд учасників конкурсу, але з дотриманням правил та вимог техніки безпеки та протипожежного захисту (без використання предметів зі скла, вибухонебезпечних та легкозаймистих речовин) з використанням матеріалів стійких до несприятливих погодних умов.

2.3. Роботи всіх учасників буде встановлено напередодні Великодня на площі Свободи м. Овруч, з яких утвориться «Великодня галявина».

3.Порядок проведення конкурсу

3.1.В ході проведення конкурсу в бібліотеках міста, ЦДЮТ, художній школі проводяться зустрічі з майстринями декоративно-ужиткового мистецтва, проводяться майстер-класи, народознавчі години тощо.

3.2.До організації та проведення конкурсу залучаються депутати міської ради, клуби народно-ужиткового мистецтва, жіночі ради, спонсори тощо. Інформаційними спонсорами конкурсу є місцеві ЗМІ, офіційний сайт Овруцької міської ради та соціальна мережа Фейсбук.

3.3. Учасники конкурсу передають готові писанки до Будинку культури не пізніше 13.04.2017 року.

3.4. Експонати супроводжуються візитівкою розміром 4х10см із зазначенням  назви роботи, П.І.Б. та назви закладу, техніки виконання, використаного матеріалу.

 

4.Визначення переможців конкурсу, нагородження.

4.1.Для визначення переможців конкурсу утворюється журі конкурсу писанок (далі – Журі).

4.2. До складу Журі входять працівники закладів культури, освіти та фахівці в галузі образотворчого мистецтва. Рішення Журі оформлюється протоколом.

4.3.Визначення переможців проходить у один етап. Рішення щодо переможців приймається за максимальною сумою балів, поданих за кожну роботу.

4.4. Критерії оцінки робіт:

– творчий підхід;

– художній рівень виконання, естетична цінність творчої роботи;

– рівень володіння технікою, майстерність виконання;

– охайність роботи.

4.6. Конкурсні твори авторам не повертаються і рецензії на них не видаються.

4.7. Серед представлених робіт визначаються переможці, які нагороджуються грамотами міської ради, подяками міського голови та наступними призами.

– за І місце – 3000 грн.

– за ІІ місце – 2000 грн.

– за ІІІ місце – 1000 грн.

4.8. Нагородження переможців відбудеться під час привітання міського голови у Великдень на площі Свободи.

4.9. Організатори Конкурсу залишають за собою право використовувати  «Великодню галявину» з метою промоції та  рекомендують її для включення до рекламних буклетів про місто та туристичних маршрутів.

5.0. Інформацію про учасників і переможців конкурсу буде висвітлено в місцевих засобах масової інформації та на офіційному сайті Овруцької міської ради.

 

Секретар виконкому міської ради                                                 М.І. Савченко

 

 

 

Додаток №2

Рішення виконкому

від 24.02.2017 року № 23

Умови проведення акції «Прикрашаємо Великоднє дерево»

В рамках святкування великого християнського свята Овруцька міська рада запрошує всіх бажаючих взяти участь у акції «Прикрашаємо великоднє дерево». Кожна писанка створена Вами стане оберегом для нашого міста та нашої країни. Писанка символізує початок нового життя, воскресіння Бога і відродження нашої Батьківщини!

Мета акції: популяризація українських традицій, розвиток і поширення українського писанкарства. Виховання у дітей поваги до національної культури, історії та традицій українського народу.

Умови участі у акції:

 • Учасниками акції можуть бути представлені як колективні так і індивідуальні роботи.
 • Усі писанки мають бути розписані у традиційному або сучасному стилі.
 • Роботи можуть бути виготовлені з натурального яйця, дерев’яних заготовок та іншої сировини.
 • Обов’язковим є наявність стрічки для підвішування.
 • Розміщувати великодні писанки можна буде на визначених деревах, в центральному парку м. Овруча по вул. Т. Шевченка з 13.04.2017 року.

 

Секретар виконкому міської ради                                                 М.І.Савченко  Завантажити документ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *