Відкриття стели “І мертвим, і живим захисникам України в російсько-українській війні”

У місті Овруч на площі Свободи відбулося урочисте зібрання з нагоди відкриття пам’ятної стели “І мертвим, і живим захисникам України в російсько-українській війні”. Овруччина вшанувала учасників бойових дій в зоні АТО/ООС. Пам’ятка присвячена Героям, які загинули, захищаючи кордони рідної України. Героям, які, на щастя, повернулися додому живими. Героям, які і нині стоять на сторожі цілісності, свободи і незалежності рідної землі.

Захід відвідали перший заступник голови Житомирської обласної державної адміністрації Володимир Федоренко та начальник управління освіти і науки Житомирської ОДА Людмила Колесник. У своїх промовах вони висловили співчуття та повагу родинам загиблих захисників України.

Звертаючись до матерів загиблих Героїв, міський голова Іван Коруд зазначив: 

“У бою з окупантами в зоні АТО героїчно загинули 19 наших земляків і 13 померли, виконуючи військовий обов’язок на Сході України. Від ран, отриманих на війні вже вдома померли 18 захисників України. Без батьків залишилися діти, осиротіли дружини, мами, батьки. Молоді хлопці, чоловіки – попереду у яких все життя відійшли у вічність. Дорогі мами! Ваші діти – Герої і взірець любові до України. Вони будуть вічно жити у нашій пам’яті.”

Міський голова Іван Коруд вшанував матерів і батьків полеглих Героїв подяками за виховання синів, Героїв, патріотів, захисників України.

Почесними грамотами Овруцької міської ради нагороджено учасників бойових дій в зоні проведення АТО/ООС, військовослужбовців Овруцького об’єднаного міського військового комісаріату та мецената Зимбицького Івана Михайловича. 

Іван Коруд подякував захисникам України за мужність, героїзм і самовідданий захист Батьківщини.

Народний депутат України Володимир Арешонков нагородив всіх, хто брав безпосередню участь у будівництві стели. Автора проекту стели, архітектора Миколу Моргуна нагороджено подякою народного депутата України. Володимир Юрійович на етапі будівництва теж долучився до створення стели та надав фінансову підтримку.

На відкритті стели з промовами виступили учасник бойових дій підполковник Віталій Суходольський, керівник обласної спілки ветеранів АТО/ООС Сергій Артемов, полковник Збройних Сил України Сергій Корнійчук, мами загиблих Героїв – Людмила Василенко та Тетяна Пешко, голова Словечанської ОТГ Володимир Трикиша та голова Овруцької районної ради Віталій Китиця.

Відкрили стелу мами загиблих Героїв Ніна Ващук і Тетяна Пешко. Наших земляків і всіх Героїв, які полягли в зоні АТО/ООС на неоголошеній російсько-українській війні вшанували хвилиною мовчання та військовим салютом. Настоятель церкви Святого Макарія УПЦ отець Олександр відслужив молебень за захисниками України та освятив пам’ятник.

Доки живі – пам’ятатимемо героїчний подвиг наших земляків і всіх синів і доньок України, які не вагаючись ні хвилини, стали на захист рідної землі! Слава Україні! Героям Слава!