Звернення міського голови щодо роботи Овруцької міської ради в умовах карантину

За визначенням ст. 2 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» місцевим самоврядуванням є гарантоване державою право та реальна здатність територальної громади – жителів села чи добровільного об’єднання у сільську громаду жителів кількох сіл, селища, міста – самостійно або під відповідальність органів та посадових осіб місцевого самоврядування розв’язувати питання місцевого значення в межах Конституції та законів.

Наголошуємо на цьому через те, що органи місцевого самоврядування є потужним механізмом, через який населення має, зокрема, доступ до різних послуг та інформації.

Завдяки діяльності працівників рад, зокрема Овруцької міської ради, та їх виконавчих органів громадяни мають змогу отримувати медичні, культурні, освітянські, комунальні послуги, оформлювати установчі та інші документи тощо. Органи місцевого самоврядування забезпечують здійснення багатьох безперервних процесів, необхідних для підтримання життєздатності держави, особливо в нинішній час.

Посадові особи органів місцевого самоврядування, зокрема Овруцької міської ради, насамперед мають забезпечити ефективну діяльність ради, сумлінно ставитися до виконання покладених на них службових обов’язків, не допускаючи дій чи бездіяльності, що зашкодять інтересам громади та держави.

Засідання сесії та виконавчого комітету Овруцької міської ради є основною формою її діяльності, як органу місцевого самоврядування, що забезпечує колегіальне обговорення завдань і ухвалення рішень щодо їх виконання.

Наразі у державі тимчасово запроваджено низку заходів та заборон, встановдених у зв’язку із запобіганням поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

Водночас, левову частку життєзабезпечувальних функцій покладено саме на ОМС. Відповідно, найбільша відповідальність за безперешкодну та ефективну роботу Овруцької міської ради та її виконавчого комітету покладена на міського голову, який, в свою чергу, як представник Овруцької територіальної громади, зобов’язаний дбати про інтереси людей, проживаючих на її території.

На сьогоднішній день проведення пленарних засідань ради, засідань виконавчих комітетів ради, постійних депутатських комісій, в тому числі зустрічей міського голови жодним нормативно-правовим актом не заборонено.

Встановлені лише санітарні правила, яких мають дотримуватись в умовах дії карантинних обмежень присутні при участі у проведенні вказаних засідань та зборів (дотримання дистанції, перебування у масках та ін.).

Додатково, слід зауважити, на тому, що “помаранчевий” рівень епідемічної небезпеки на території Овруцького району почав діяти з 14.09.2020 відповідно до Протоколу № 30 Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

На сьогоднішній день рівень захворюваності на гостру респіраторну хворобу COVID-19, спричинену коронавірусом SARS-CoV-2 на території Овруцького району зростає. Зафіксовані непоодинокі випадки захворювань і серед працівників Овруцької міської ради.

Зважаючи на гостру необхідність, зумовлену потребою в безперебійній роботі Овруцької міської ради та міського голови у вказаних умовах, а також небажання наражати на ризик оточуючих, останнім здані всі необхідні аналізи, за результатами лабораторних досліджень яких ознак гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, не виявлено.

Зазначене свідчить про відповідальне ставлення міського голови як до жителів громади, так і до виконання своїх представницьких обов’язків.

До того ж, всіх присутніх як на засіданнях сесій і виконавчого комітету, так і на зустрічах громадян забезпечено масками та використанням санітайзерів.

Враховуючи зазначене, Овруцькою міською радою та міським головою жодним чином не порушені карантинні заборони та обмеження, а отже і умови проведення зустрічей з громадянами, засідань виконавчих комітетів і сесій під час дії карантину.