Чому критично важливо говорити про насильство у сім’ї

Центр надання соціальних послуг, зібрав інформацію для вас, як жителів громади, одиницю суспільства про педофілію та сексуальні збочення і як це може допомогти захистити дітей від насильства. Ця тема об’ємна, складна, має велику кількість інформації. Тут зібрані поради спеціалістів про те, як говорити з дітьми.

Що варто знати до початку розмови з дітьми

Педофілія класифікується як психічна хвороба і є в списку психічних розладів Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Однак, менш як 5% сексуальних злочинців підпадають під критерії діагнозу “педофілія”.

Часто сексуальні злочини, від яких страждають діти, здійснили зловмисники, маньяки, які обирають жертвою дитину не тому, що відчувають до неї сексуальний потяг, а розуміючи їхню беззахисність та нездатність чинити опір.

Зовнішніх ознак, за якими можна відрізнити потенційного сексуального злочинця, не існує. Педофілія не має ані соціального статусу, ані конкретної професії чи типу особистості.

Дитячими насильниками можуть бути як чоловіки, так і жінки. Останні просто використовують інші методи власного задоволення.

5 причин, чому критично важливо говорити про насильство у сім’ї – пояснює психолог

Микола Кулеба уточнює: за статистикою, в основному насильниками стають люди з найближчого оточення  друзі родини, родичі, вихователі чи самі батьки.

Психолог-спеціаліст в сфері розслідувань злочинів проти дітей Анна Козлова додає:

За 6 років моєї практики у 98% випадків людина, яка скоїла сексуальне насильство проти дитини, була з найближчого оточення (вітчим, дядько, мамин залицяльник, сусід)

Для того, щоб незнайома особа вчинила сексуальне насильство над дитиною, необхідний певний час, щоб налагодити з нею контакт. 

Отож, найбільшу увагу треба приділяти саме найближчому оточенню, особливо особам з девіантною поведінкою (алкоголіки, наркомани, засуджені)”.

В Кримінальному кодексі України є дві статті, які регулюють покарання для осіб, які вчинили сексуальне насильство над дитиною:

стаття 155 – карає за сексуальні зносини з особою, яка не досягла повноліття;

стаття 156 – за розбещення неповнолітніх через демонстрацію їм порнографії, статевих органів чи інших дій, які не передбачають безпосередньо секс, утім теж є підсудними.

Верховна Рада прийняла у грудні 2019 року, передбачили створення напіввідкритого реєстру осіб покараних за педофілію.

Водночас, право на отримання інформації з реєстру також буде у керівників закладів освіти, охорони здоровʼя чи інших установ, які здійснюють нагляд за дітьми.

 Далі буде…