Повідомлення про якість води у водоймах «Голубе озеро» та с.Піщаниця

Спеціалістами  відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Овруцького районного управління  Головного  управління  Держпродспоживслужби  в  Житомирській області 12 серпня  2020 року були  відібрані проби води з водойми «Голубе озеро», розташованої на території Гладковицької сільської ради, на мікробіологічні, санітарно-хімічні, вірусологічні  дослідження та з водойми с.Піщаниця на мікробіологічні та санітарно-хімічні показники, направлені на дослідження  в ДУ«Житомирський обласний лабораторний центр МОЗ  України».

Виявлено перевищення нормативного показника індексу ЛКП (лактозопозитивні кишкові палички) в обох досліджених пробах, але патогенні збудники інфекцій не виявлені.

Показник індексу ЛКП в пробі з водойми «Голубе озеро» становить 240000, з водойми с.Піщаниця 13000, при нормі не більше 5000.

Фахівці  Держпродспоживслужби  не рекомендують  купатися в даних водоймах у зв’язку з небезпекою для здоров’я, особливо  для  дітей.

Але,  якщо ви  вирішили  відпочивати та купатися, врахуйте наведену вище інформацію  та  наступні  рекомендації:

  • намагайтесь не допускати потрапляння води з водойми до травного тракту;
  • не забудьте взяти з собою достатньо питної води;
  • у жодному випадку не використовуйте воду з водойми для пиття, полоскання рота, миття овочів і фруктів, а також посуду.

Не забувайте, також, про заходи із захисту від інфікування на COVID-19, перш за все про соціальне дистанціювання, своєчасне миття рук та використання захисних масок при необхідності відвідування людних місць.

Начальник відділу державного нагляду

за дотриманням санітарного

законодавства                                                                      Наталія  Пестич