Привітання з нагоди Всесвітнього дня донора крові

14 червня відзначається Всесвітній день донора крові – щорічне свято на честь людей, які добровільно і безоплатно здають свою кров заради порятунку людських життів.

Служба крові – невід’ємна складова частина системи охорони здоров’я та національної безпеки будь-якої країни світу. Впровадження у медичну практику сучасних методів лікування, розширення обсягів високотехнологічних оперативних втручань, зростання кількості потерпілих від аварій, надзвичайних ситуацій потребує від служби крові збільшення об’ємів заготівлі крові та її компонентів.

Крім того, донорська кров необхідна для регулярного переливання пацієнтам, які страждають такими захворюваннями як таласемія, серповидноклітинна анемія, а також для виготовлення компонентів – факторів згортання крові для хворих на гемофілію.

Тому, одним із головних пріоритетів діяльності Всесвітньої організації охорони здоров’я – до 2020 р. отримувати у всіх країнах світу необхідні запаси крові від добровільних неоплачуваних донорів.

Висловлюю вдячність донорам за їх благородний вчинок і порятунок життя людей, які потребують переливання донорської крові та її компонентів.

Хочу відзначити Білоусову Тетяну Федорівну, почесного донора, яка добровільно здавала кров 44 рази, та активних донорів – Давиденка Станіслава Миколайовича, Литвина Олександра Олександровича та Ярченка Максима Павловича. Дякую вам за небайдужість.

Дякую всім, хто є або бажає стати донором. Велике спасибі за ваше добре серце та чуйність! Ви даруєте і продовжуєте життя хворим, проявляєте милосердя та здійснюєте щирий християнський подвиг. Дякую вам!

 

З повагою, Овруцький міський голова                             Іван КОРУД