Про заходи щодо стабілізації цін на товари, що мають істотну соціальну значущість, товари протиепідемічного призначення.

 З 18 травня 2020 року набирає чинності постанова КМУ №341, якою запроваджено на час карантину державне регулювання ціни на товари.Передбачається, що цей акт буде діяти до закінчення карантину, встановленого Постановою №211.

Уряд затвердив  перелік товарів, що мають істотну соціальну значущість (10 найменувань), та товарів протиепідемічного призначення, що необхідні для запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 (19 найменувань лікарських засобів та 20 найменувань засобів індивідуального захисту). Цим же актом затверджено й Порядок декларування зміни роздрібних цін на відповідні товари.

Декларування здійснюватиметься суб’єктом господарювання у разі збільшення роздрібної ціни на товар (крім випадків збільшення ціни внаслідок закінчення строку дії знижки або зменшення ціни) через офіційний веб-сайт Держпродспоживслужби з використанням кваліфікованого електронного підпису.

https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zahodi-shchodo-stabilizaciyi-cin-a341