Відкрито набір до групи супергероїв для допомоги у проєкті «Не пали – компостуй»

Ви теж хочете припинити практику відкритого спалювання в Україні? У вас є ідеї, як це зробити? Маєте досвід у сфері нормативно-правового регулювання? Знаєте, як компостувати? Готові поширювати інформацію щодо протидії спалюванню й популяризувати екопрактики? Якщо ви відповіли «Так» хоча б на одне з цих питань – ми шукаємо саме тебе!

Лабораторія інноваційного розвитку ПРООН в Україні разом із Центром розвитку інновацій запустили проєкт-челендж для відповідальних громад України, які прагнуть ефективно запобігати випалюванню стерні, опалого листя, органічних та інших садових і сільськогосподарських відходів – у своїх спільнотах.

Щороку в Україні відбувається понад 56 тисяч пожеж у природних екосистемах та на відкритих територіях, як свідчать дані Державної служби з надзвичайних ситуацій України. Це завдає мільярдних збитків, забруднює повітря, знищує цілі екосистеми та забирає життя людей. У 2019 році непрямі збитки від пожеж в екосистемах склали близько 3,4 млрд грн; загинуло 84 людини.

Ресурсів декількох організацій недостатньо для вирішення такої масштабної проблеми – нам потрібні спільні зусилля мотивованих громадян та потужна робоча група супергероїв, готових змінювати Україну разом з нами.

Робота групи буде здійснюватись онлайн і не забиратиме більше ніж 1-2 години вашого часу в місяць (усі деталі роботи ще будуть узгоджені). Важливо: Робота в групі здійснюється на волонтерських засадах.

Отож, у нашу команду підтримки проєкту потрібні:

Гуру та активісти з компостування та поводження з відходами:

  1. Амбасадори органічного циклу (комунікаційні експерти)
  2. Супергерої роздільного збору та біологічної обробки органічних ресурсів (експерти з роздільного збору та переробки сміття)
  3. Рокзірки зі створення та використання компосту та дигестату високої якості (експерти з компосту та технічні експерти)
  4. Пропонуй свою назву!

Зірки із запобігання пожежам та їх регулювання

  1. Лідери громадської думки по запобіганню пожежам (комунікаційні експерти)
  2. Гуру нормативно-правового регулювання та політики (спеціалісти з вироблення політики)
  3. Джедаї дисциплінарних заходів із досвідом застосування відповідних політик (досвід роботи зі штрафами, грошовими стягненнями тощо)
  4. Генії розуміння та зміни поведінки людини  (антропологи, дослідники, етнографи, UX-практики)
  5. Пропонуй свою назву!

Якщо ви маєте бажання приєднатись до нашої ініціативи, заповнюйте анкету за посиланням.

###

Про організаторів

Лабораторія інноваційного розвитку (Accelerator Lab) ПРООН в Україні – глобальна ініціатива ПРООН, спрямована на визначення, розробку та розповсюдження інноваційних та стійких рішень для місцевих громад. 60 команд Accelerator Labs працюють для 78 країн задля вирішення актуальних у ХХІ столітті проблем у сфері розвитку.

Центр розвитку інновацій спеціалізується на дослідженнях, інноваціях та проєктах, які спрямовані на розвиток демократії участі, е-демократії, бюджетування за участі громад, е-врядування, розумних міст, колективного інтелекту, управління на основі аналізу даних на місцевому та національному рівнях.За більш детальною інформацією просимо звертатись за тел.: (04148) 420-34 або e-mail: ovr_infocenter@i.ua