Інформація щодо дотримання органами державної влади та місцевого самоврядування заходів із протидії поширення COViD – 19.

Головним управлінням контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері економічної безпеки СБ України в рамках контррозвідувального захисту системи охорони здоров’я, здійснюється щоденний моніторинг дотримання органами державної влади та місцевого самоврядування заходів із протидії поширення на території України гострої респіраторної хвороби COViD – 19, та супроводження санітарного та епідеміологічного добробуту населення.

За результатами аналізу наявної інформації виявлено низку проблемних питань, які можуть негативно вплинути на процес лікування населення у випадку різкого збільшення кількості хворих на COViD – 19. Виявлено, що проблемним аспектом залишається виконання вимог постанови КМ України від 11.03.2020 № 211, щодо обов’язкової обсервації громадян України, які прибувають із-за кордону. Також в умовах карантинних обмежень ускладнюється функціонування суб’єктів господарювання, що призводить до погіршення їх фінансово-економічного стану та створює передумови до загострення соціальної напруги в середовищі підприємців. Фіксуються випадки нанесення шкоди економічним інтересам держави внаслідок зловживань під час забезпечення медичних закладів лікарськими засобами та медичними виробами для боротьби з COViD – 19.

Згідно з наданою інформацією, у 90% українців з переходом на карантин виникли нові проблеми, такі як фінансові труднощі (39%), турбота про здоров’я близьких (25%), відсутність транспортного сполучення між містами(22%). Щодо ситуації у бізнес-середовищі, то 20% – скоротили зарплату, 15% –  відправили працівників у відпустку, 4 % – скоротили штат. За наявною інформацією 60% українців зазнали фінансових збитків.