Про виконання заходів з попередження розповсюдження гострої респіраторної хвороби COVID 19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 в Овруцькій громаді

Із 12 березня на всій території України запроваджено тритижневий карантин у навчальних закладах та низка інших заходів з протидії поширенню коронавірусної інфекції COVID-19. Обмежено також проведення масових заходів. Із 17 березня на території Житомирської області запроваджено режим надзвичайної ситуації. В Овруцькій громаді призупинено діяльність закладів непродовольчої торгівлі, клубів, перукарень, фітнес-клубу, закладів культури, бібліотек, шкіл і садочків. Магазини продуктові та з продажу побутових товарів (засобів особистої гігієни та побутової хімії), аптеки, банки працюють в звичайному режимі.

Овруцький хлібозавод працює у штатному режимі, тому перебоїв з доставкою хліба для населення громади не буде. Підприємством розроблені маршрути для доставки хліба і продуктів у населені пункти громади.

Керівники підприємств, установ, організацій і приватні підприємці проінформовані про необхідність забезпечення персоналу масками, рукавичками, дезінфікуючими засобами та проведення дезінфекції приміщень. Здійснюється моніторинг дотримання вимог карантину та забезпечення персоналу засобами захисту.

Населення громади проінформовано про обмеження масових зібрань громадян, в тому числі обмежено і богослужіння у церквах.

Овруцькою міською радою доставлено тканину в достатній кількості для пошиття масок в ЗАТ «Овручанка» для підприємств, установ та організацій, які можливо буде придбати й населенню. Планується виготовити близько 10 тисяч масок.

КНП «Овруцький ЦПМСД» забезпечене всіма необхідними засобами захисту, зокрема з міського бюджету виділено 220 тисяч гривень, Першотравневого – 60 тис. грн., Гладковицького – 60 тис. грн., Бігунського – 75 тис. грн.

Кожна амбулаторія КНП «Овруцький ЦПМСД» забезпечена транспортом і пальним для підвезення та перевезення лікарів до хворих, які зобов’язані на звернення громадян виїхати за місцем проживання і надати медичні послуги. Медичний персонал закликає пацієнтів приходити на прийом, виключно у масці та у разі гострої необхідності. На першій амбулаторії є черговий автомобіль з медперсоналом, який централізовано буде надавати необхідну медичну допомогу громадянам з виїздом за місцем проживання жителів Овруцького району. Первинна медицина здійснює підвіз жителів громади, яким необхідно штучне очищення крові.

Всі відділення Овруцької міської лікарні працюють у штатному режимі та надають медичні послуги, за винятком планових. Інфекційне відділення лікарні визначено відділенням для надання допомоги громадянам, які доставляються з підозрою на коронавірус. З міського бюджету на закупівлю необхідних засобів захисту, засобів дезінфекції та масок виділено 100 тисяч гривень. В лікарні є 4 апарати штучної вентиляції легень. З числа медперсоналу сформовано резервні бригади для надання медичної допомоги, при масовому поступленні хворих з підозрою на COVID-19.

Обмежено відвідування хворих, які знаходяться у лікарні на стаціонарному лікуванні. Овруцькою міською лікарнею прийнято хворого з Народицького району з підозрою на COVID-19. Пацієнту надано допомогу, результати аналізів не підтвердили наявність COVID-19. Продовжується лікування пневмонії, стан хворого покращився.

Для оперативного інформування населення та надання допомоги створено «гарячі лінії»:

  • КНП «Овруцька міська лікарня» за тел. 098 099 11 04;
  • КНП «Овруцький ЦПМСД» за тел. 068 904 53 80.

У разі гострої потреби у наданні медичної допомоги, звертайтеся за телефонами «гарячої лінії» медзакладів Овруччини.

Старости інформують медперсонал КНП «Овруцький ЦПМСД» про прибуття громадян з інших держав. Медичні працівники в телефонному режимі двічі на день здійснюють контроль за  вищевказаними особами та контактними особами щодо стану їх здоров’я. Станом на 20 березня 2020 року за даними від старост та КНП «Овруцький ЦПМСД» на території Овруцької громади перебуває 72 особи, які прибули з інших держав. Також лікарі первинної медицини взаємодіють з прикордонною службою для контролю за громадянами, які прибувають з-за кордону, забезпеченості медикаментами, засобами індивідуального захисту, дезінфекційними засобами.

До відома громадян, які прибули з-за кордону, Вам бажано знаходитися за місцем проживання – самоізолюватися і повідомити первинній медицині про свій приїзд з іншої країни для надання Вам консультацій із самоізоляції та відстеження стану Вашого здоров’я.

Овруцьке РВ управління ДСНС України у Житомирській області (далі-ДСНС) з міського бюджету виділено кошти в сумі 22 тисячі гривень для закупівлі засобів індивідуального захисту для особового складу ДСНС, які будуть виконувати завдання за призначенням в умовах поширення коронавірусної інфекції COVID-19. Крім того, для забезпечення проведення попереджувальних робіт з ліквідації надзвичайних ситуацій, профілактичних робіт та для виконання поставлених завдань в умовах карантину 17 березня 2020 року міською радою виділено 200 літрів бензину та 300 літрів дизпалива.

Із числа місцевих рятувальників створено мобільну бригаду, яка у разі потреби займатиметься проведенням дезінфекції автотранспорту, приміщення.

Забезпечено безперебійну роботу комунальних підприємств. Всі підприємства працюють у закритому режимі без здійснення особистих прийомів громадян. Оплата  за комунальні послуги проводиться через банківські установи та через системи онлайн-платежів. У приміщенні підприємств розміщено скриньку для звернень громадян та інформацію з номерами телефонів аварійної диспетчерської служби, що працюють цілодобово. Комунальні підприємства забезпечені засобами захисту та дезінфекційними засобами.

Жителі громади! Просимо Вас дотримуватися вимог карантину та виконувати рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров’я.