Не паліть суху траву!

Тільки вийшли перші весняні сонячні промені як вже мешканці нашого району розпочинають активно спалювати суху траву, залишки листя, і навіть різного роду сміття. В таких випадках добрі наміри людей щодо наведення чистоти та порядку на своїх присадибних ділянках та прилеглих територіях населених пунктів мають згубні наслідки не тільки для довкілля, а й для життя та здоров’я людей.
Вогонь на присадибній ділянці або просто біля будівель та споруд дуже часто стає причиною загоряння та нанесення значних матеріальних збитків, а інколи й повністю знищує будівлі та припарковані поблизу автомобілі та іншу техніку. Коли пожежа на відкритій території завдяки вітру набирає значної сили та розповсюджується на великі площі, її дуже тяжко зупинити, і постраждати може не тільки майно, але і сам палій, або інша випадкова особа і такі випадки вже траплялись в нашому районі, коли гинули люди.
Гаряче було вже й минулого тижня, з 12 по 15 березня зафіксовано 16 пожеж на відкритій території. В більшості випадків була реальна загроза поширення вогню на людські помешкання, завдяки великому вітру. Так і трапилось в селі Смолине, внаслідок випалювання трави вогонь поширився на пустий дерев’яний будинок. В інших випадках вдалось цьому запобігти. Найбільше виїздів було здійснено 13 березня (8 виїздів, і всі майже в один проміжок часу), щоб було зрозуміло, то в нашому підрозділі чергує постійно ДВА пожежних автомобілі з особовим складом і один резервний, люди ж для якого знаходяться вдома і їх треба додатково викликати, але і їх було залучено і викликано додаткове підкріплення того дня, автомобілі взагалі перенаправлялись з однієї пожежі на іншу, навіть не повертаючись до частини.
ЛЮДИ, зрозумійте Ви нарешті, що якщо, не дай Боже, окрім трави та сміття загориться Ваше майно, то врятувати його буде дуже тяжко, з сусідніх районів нам теж ніхто не зможе допомогти, адже ситуація там теж подібна. ЗАДУМАЙТЕСЬ!!!!
Якщо вже ви стали свідком того, що горить суха трава, то необхідно негайно вжити заходів, щоб загасити полум’я підручними засобами, а якщо це неможливо – викликати оперативно-рятувальну службу за номером – 101.
 
Начальник Овруцького РВ Управління ДСНС України у Житомирській області Юрій КУШНЕРЧУК