День Героїв Небесної Сотні у закладах культури Овруцької громади

До Дня Героїв Небесної Сотні в Овруцькій центральній бібліотеці  ім. А.Малишка проведено патріотичний урок “Сотня нескорених героїв”, присвячений пам’яті людей, які змусили подивитися на життя зовсім по-іншому, які своїм прикладом показали, як треба сьогодні відстоювати незалежність, любити Україну та свій народ. Герої Небесної Сотні назавжди змінили нашу Україну і самих українців, підняли наш національний і патріотичний дух. Саме завдяки Майдану наша держава довела всьому світові гідність, мужність і тверду волю українців до справедливості. Кожен здійснив особистий подвиг, віддав найцінніше – своє життя заради нової України. Емоційною кульмінацією заходу стала мить запалення свічі пам’яті для вшанування пам’яті загиблих героїв, «мирних солдатів майдану», наших «ангелів сьогодення», що навіки зайняли свої пости на захисті українського народу. Найпомітніші події історії України залишають свій слід і в літературі. Вже побачили світ книги про події на Майдані: Оксана Забужко “Літопис самовидців: дев’ять місяців українського спротиву”, Антін Мухарський “Майдан. (Р)Еволюція духу”, Олег Виноградов “Слово Майдану”, “Борітеся – поборете! Поетика революції”, Г. Дацюк “Янголи небесної чоти”, М. Рудневич “Я з Небесної сотні”, О. Стражний “Менталітет Майдану” та багато інших, які ви можете переглянути на книжковій виставці.

У Хлуплянській сільській бібліотеці оформлено виставку-інсталяцію «Небесна сотня білих журавлів».

У селі Черепин працівники бібліотеки та клубу підготували та провели годину-реквієм “Стояли за правду, стояли за віру, за наше майбутнє, за свою Україну». Присутні були жителі села, учні та працівники школи.

Тематичні заходи пройшли також у бібліотеках сіл Гошів, Піщаниця, Шоломки, Кирдани та Норинськ.

19 лютого в Овруцькій дитячій бібліотеці відбулася патріотична година-екскурс «Життя обірване на злеті…», підготована працівниками книгозбірні разом з учнями 7-Б класу  ОЗО «Овруцький ЗЗСО І-ІІІ ст. № 4» (класний керівник Поліщук Т.О.). Учні ознайомилися з трагічними подіями, які відбувалися на вулицях міста Києва і закарбувалися чорною плямою в пам’яті українців. Переглянули відеопрезентацію «Незламний дух. Безсмертний подвиг» та хвилиною мовчання вшанували пам’ять полеглих. Також оформлена виставка-перегляд «Небесна Сотня. Герої не вмирають», присвячена цим трагічним подіям. З метою вшанування пам’яті загиблих героїв Небесної сотні 20 лютого бібліотекар Овруцької дитячої бібліотеки Тетяна Базильчук завітала на виховну годину «Революція гідності та свободи: як це було…» до учнів 9-Б класу  Овруцького ЗЗСО І-ІІІ ст. № 3 (класний керівник Басюк М.П.) з оглядом літератури «Реквієм Небесній Сотні».

Небесна Сотня на варті. Вони поруч. Поруч з нами. Вони в наших серцях.