ІНФОРМАЦІЯ ПРО ДІЯЛЬНІСТЬ КНП «ОВРУЦЬКИЙ ЦПМСД» ЗА 2016– 2019 РОКИ

ЗАГАЛЬНА   ХАРАКТЕРИСТИКА ОХОРОНИ  ЗДОРОВ’Я

ОВРУЦЬКОГО  РАЙОНУ

          Овруцький район  – один з найбільших на Україні. Його площа – 3.2 тис.кв.км.

65% території – ліси і болота. Населення 54938 тис.чоловік , населених пунктів  – 136 (районний центр-м.Овруч ,селище міського типу Першотравневе) , 134 сіл , які підпорядковані Овруцькій та Словечанській ОТГ,   5 сільських і 1 селищній радам.

Розміщений район в зоні Полісся , межує з Єльським та Лельчицьким районами Гомельської області республіки Білорусь; Олевським, Лугінським, Коростенським і Народицьким районами Житомирської області.

Чорнобильська  катастрофа розділила Овруцький район на чотири категорії. В результаті чого 7 населених пунктів віднесено до зони обов′язкового відселення , 102 до зони гарантованого  добровільного відселення, а 30 до зони  посиленого радіоекологічного контролю .

  1. Практично все населення району є постраждалим внаслідок аварії на ЧАЕС, що потребує значних зусиль охорони здоров′я  на  ліквідацію медичних наслідків аварії : проведення спец. мед. диспансеризації  населення, своєчасного оздоровлення виявлених хворих, формування Національного реєстру постраждалих, участі в національних і міжнародних програмах.
  2. Район по території є одним із найбільших на Україні, що ставить завдання по створенню раціональної мережі медичних закладів, організації надання невідкладної допомоги у найвіддаленіших селах, розвитку виїздної медичної допомоги і інше.
  3. Віддаленість району від центрів по наданню спеціалізованих видів медичної допомоги зумовлює забезпечення відповідної підготовки спеціалістів, впровадження необхідних методів діагностики, значні розходи на ефективну роботу санітарного транспорту і інше.
  4. Мережа медичних закладів в районі найбільша по області , що потребує забезпечення ефективної організаційно – методичної роботи та контролю за її роботою, зусиль по матеріально – технічному забезпеченню і інше.

Приорітетними напрямками охорони здоров′я є розвиток первинної  медико – санітарної допомоги, удосконалення діагностики патологічних   станів на  догоспітальному етапі, надання невідкладної  медичної допомоги дітям, вагітним, породіллям, інфекційним хворим, в тому числі туб. хворим, проведення імунопрофілактики, дотримання санітарно – протиепідемічних норм в лікувальних закладах.

 

ЧИТАТИ ДАЛІ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *