Проект рішення “Про затвердження мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території Овруцької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік”

У К Р А Ї Н А

Овруцька міська рада Житомирської області

Р І Ш Е Н Н Я

Тридцять дев`ята сесія                                                         VІІ  скликання

Від  23 січня 2020  року     проект

Про затвердження мінімальної вартості
місячної оренди одного квадратного метра
загальної площі нерухомого майна фізичних
осіб на території Овруцької  міської

об’єднаної територіальної громади на 2020 рік

Керуючись ст.26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», відповідно  до підпункту 170.1.2 пункту 170.1 статті 170 Податкового кодексу України, згідно з постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2010 № 1253 «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб», враховуючи наказ Міністерства розвитку громад та територій України від 02.12.2019 року № 287 «Про прогнозні середньорічні показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України на 2020 рік», з метою упорядкування розміру  орендної плати, що зазначається в договорах оренди та визначення механізму оподаткування  доходу від  надання нерухомості в оренду (суборенду) та житловий найм, міська рада

ВИРІШИЛА:

1.Затвердити мінімальну вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на 2020 рік в розмірах згідно з  додатком 1.

  1. Рекомендувати Овруцькому управлінню ГУ ДФС у Житомирській області при здійсненні контролю за повнотою надходжень податку на доходи фізичних осіб від надання в оренду (суборенду), житлового найму (піднайму) нерухомого майна керуватися даним рішенням.
  2. Дане рішення підлягає оприлюдненню згідно чинного законодавства.
  3. Контроль за виконанням даного рішення покласти на постійну комісію міської ради з питань бюджету, комунальної власності та соціально – економічного розвитку та заступника міського голови Рибинську Н.М.
  4. Рішення набирає чинності з дня офіційного оприлюднення.

Міський голова                                                                 І.Я. Коруд

Додаток  1

до рішення №

39 сесії міської ради

VII скликання від 23.01.2020 р.

РОЗРАХУНОК
визначення мінімальної вартості місячної оренди

 одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб

  1. Розрахунок мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб на території Овруцької міської об’єднаної територіальної громади, здійснено відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 29 грудня 2010 року № 1253 «Про затвердження Методики визначення мінімальної суми орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб», наказу Державного Комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 30.09.1998 року № 215 «Про затвердження Єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання» та з врахуванням наказу Міністерства розвитку громад та територій України від 02.12.2019 року № 287 «Про прогнозні середньорічні показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України на 2020 рік».

2.Мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб розраховується за формулою:

П = З х Р, де

П – мінімальна сума орендного платежу за нерухоме майно фізичних осіб у гривнях;

З – загальна площа орендованого нерухомого майна кв. метрах;

Р – мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб у гривнях.

  1. Мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб розраховується за формулою:

Р = (Рн /(К х 12)) х  Ф, де

площі нерухомого майна фізичних осіб у гривнях;

Рн – прогнозний середньорічний показник опосередкованої вартості спорудження житла в Житомирській області на 2020 рік (з урахуванням податку на додану вартість),  визначений відповідно до наказу  Міністерства розвитку громад та територій України від 02.12.2019 року № 287 «Про прогнозні середньорічні показники опосередкованої вартості спорудження житла за регіонами України на 2020 рік». Опосередкована вартість нового житла у розрахунку на 1 кв. метр по Житомирській області складає 11986 грн.;

К = 100 – коефіцієнт окупності об’єкта у разі надання його в оренду, що відповідає проектному строку експлуатації такого об’єкта і відповідно до наказу Державного комітету будівництва, архітектури та житлової політики України від 30.09.1998 року №215 “Про затвердження Єдиного класифікатора житлових будинків залежно від якості житла та наявного інженерного обладнання” визначений клас будівель по капітальності та строках їх служби. Середній проектний строк експлуатації об’єктів нерухомого майна  по  населених пунктах Овруцької міської об’єднаної територіальної громади  складає 100 років.

Таким чином, мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна фізичних осіб, що надається в оренду на території Овруцької міської об’єднаної територіальної громади на 2020 рік складає:

Р = 11986 / (100 х 12) = 9,99 грн./кв.м

Під час визначення мінімальної вартості місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна застосовується такий додатковий коефіцієнт:

Ф – вид функціонального використання об’єкта нерухомого майна. У разі використання такого об’єкта для провадження некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб – 1; для провадження виробничої діяльності – 2; для провадження іншої комерційної діяльності – 3.

Отже, мінімальна вартість місячної оренди одного квадратного метра загальної площі нерухомого майна на 2020 рік складає:

– для некомерційної діяльності, у тому числі для проживання фізичних осіб

( Ф = 1):

Р = (11986 / (100 х 12)) х 1 = 9,99 грн./кв.м

– для виробничої діяльності ( Ф = 2):

Р = (11986 / (100 х 12)) х 2  = 19,98 грн./кв.м

– для комерційної діяльності ( Ф = 3):

Р = (11986 / (100 х 12)) х 3  = 29,97 грн./кв.м

Секретар ради                                                                         І.М. Дєдух  Завантажити документ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *