Розпочався Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування: що варто знати

           Кожного року у перший тиждень серпня за ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я триває Всесвітній тиждень підтримки грудного вигодовування. Близько 170 країн світу беруть участь у його проведенні. Дата проведення «Тижня підтримки грудного вигодовування» обрана невипадково, цього дня в 1990 році була прийнята Декларація про захист, заохочення та підтримку грудного вигодовування. Цю Декларацію підписали 32 країни і 10 агентств ЮНІСЕФ.

Цьогоріч Всесвітній альянс пропонує інформувати про те, як гендерна рівність батьків у суспільстві впливає на успішність та тривалість грудного вигодовування, а саме:

–  зміна правил внутрішнього розпорядку та законодавства з метою покращення соціального захисту батьків;

–  захист інтересів батьків на робочому місці;

–  гендерна рівність та підтримка батьків у суспільстві.

Грудне вигодовування — це ідеальне харчування, яке сприяє здоровому росту і розвитку дитину, зменшує ризик тяжких інфекційних захворювань у матері, сприяє здоров’ю жінки, зменшуючи ризик розвитку онкозахворювань. Як наголошують медичні фахівці, молоко матері містить складники, які впливають на формування імунітету дитини. Воно змінюється залежно від потреб малюка, насичуючись саме тими речовинами, які йому потрібні на час годування. Виключно грудне вигодовування та раннє прикладання до грудей значно зменшує кількість дитячої смертності до 5 років.

Фахівці радять, якщо у вас виникли питання та труднощі природного годування, звертайтеся негайно до педіатрів, сімейних лікарів, закладів охорони здоров’я зі статусом, де ви зможете отримати кваліфіковані поради і продовжити раціональне вигодовування своєї дитини.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *