Перший Овруцький фестиваль автентичної культури української шляхти!

16 червня 2019 року мешканці Гошівського старостинського округу Овруцької громади святкували День села. Саме в цей день з’їхалися до свого рідного куточка люди, які тут народилися, виросли, відчули материнську ласку та турботу, отримали батьківську пораду, люди, які шановують історію рідного краю та відроджують його традиції.
До Гошова в день свята завітали почесні гості з Києва, Житомира, а також керівництво громади та району.
Свято розпочалось із молебню біля пам’ятника землякам, які
стали жертвами політичних репресій та загиблим у війнах і військових конфліктах.
Під час урочистої частини із теплими словами до своїх односельців звернувся Гошівський староста Юрій Барановський, який побажав старостинському округу розквіту, а його мешканцям – міцного здоров’я та добробуту.
При цьому наголосив, що такі свята дають людям надію на краще майбутнє.
Вітальне слово мали міський голова Іван Коруд та народний депутат України Володимир Арешонков, які привітали всіх присутніх з нагоди свята та відзначили нагородами учасників АТО, старожилів села та його наймолодшого мешканця, іменинників, а також сім’ї, які святкують річницю весілля та вчителів, які знаходяться на заслуженому відпочинку. Вісім випускників Гошівського закладу освіти в цей день отримали свідоцтва про закінчення базової середньої освіти.
Під час свята відбувся перший Овруцький фестиваль автентичної культури української шляхти, ініціатором, якого став виходець з Гошова, перший віце-президент громадської організації «Земляцтво Житомирян» Віктор Барановський. На фестиваль були запрошені представники відомих шляхетських родів – Невмержицьких, Левковських, Барановських, Виговських, Стоцьких, Швабів, Кончаковських, Кобилинських, Дідковських та інших.
Під час фестивалю присутні мали змогу долучитись до самобутніх шляхетних традицій, насолодитися українським народним співом у виконанні більш ніж двадцяти колективів із різних куточків Житомирської області.
В рамках свята проводився конкурс української народної пісні. Першість у конкурсній номінації «Фольклорні самобутні українські народні пісні, автентичний фольклор (хори та ансамблі)» виборов колектив «Божедар» з села Гошів, а у тій же номінації серед солістів, дуетів та тріо – співачка Віра Воробей зі Словечанської ОТГ.
Представниці бібліотечної галузі громади продемонстрували красу традиційного народного українського вбрання у «Фольк-дефіле».
Керівництво та учні Гошівської філії ОЗО «Овруцький ЗЗСО № 1» під час відкриття кімнати-музею “Одного класу» приємно здивували показом “живих картин” відомих художників, у яких відображено шкільне життя та подарували власноруч виготовлені святкові обереги, адже святкування проходило в день одного з головних християнських свят Святої Трійці.
До святкового концерту працівники Овруцького БК підійшли творчо та натхненно.
Особливо присутніх порадували виступи народної артистки України Світлани Мирводи, артиста естради, гумориста Михайла Герасимчука, заслуженої артистки України Каріни Карасьової, яка виконувала пісню “Ой лєсом, лєсом” спільно з композитором Олександром Швидким. Приємно, що Каріна Юріївна народилася в місті Овруч, а її брат політичний діяч, директор інституту глобальних стратегій Вадим Карасьов ходив в Овруцьку школу, хоча вони не проживають на території громади, але не забувають свій край.
Гості та жителі села Гошів мали можливість взяти участь у різних майстер-класах, відвідати виставки народних умільців, а також пригоститися польовою кашею, яку готували військові прикордонної частини «Овруч».
Розваги цього дня чекали і на наймолодших гостей свята. Дітлахи залюбки бавилися та розважалися на батутах і атракціонах, насолоджувались смачними ласощами. Завершенням свята стала вечірня дискотека.
Позитивні емоції переповнювали кожного, хто завітав цієї погожої днини до Гошова. Велика вдячність всім, то долучився до проведення першого Овруцького фестивалю автентичної культури української шляхти: організаторам, учасникам, фольклорним колективам, підприємцям, мешканцям села Гошів та жителям Овруцької громади. Сподіваємось, що проведення таких свят стане доброю традицією в громаді…

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *