Пам’ять ніколи не згасне

З року в рік 8 та 9 травня вся Україна вклоняється в пошані перед подвигом Героїв Другої світової війни. Пам’ять ніколи не згасне. В тяжкій задумі сиві ветерани, ще й досі пам’ятають ту війну.
9 травня всі Овручани висловили шану ветеранам, які стали на захист своєї Батьківщини. Заходи розпочалися з покладання квітів біля пам’ятників Героям, меморіальних дощок та братських могил.
На військовому кладовищі (с. Гептари) відбувся мітинг-пам’ть воїнам Героям, де у 5 БРАТСЬКИХ ТА 104 ОДИНОЧНИХ МОГИЛАХ ПОХОВАНО 218 ЧОЛОВІК. СЕРЕД НИХ – 159 ВОЇНІВ  ДІЮЧОЇ АРМІЇ, 55 ПАРТИЗАНІВ. ФОРМУВАННЯ КЛАДОВИЩА ЗАПОЧАТКОВАНО В СЕРПНІ 1941р. У ДВОХ БРАТСЬКИХ МОГИЛАХ ПОХОВАНІ ВОЇНИ 195-Ї СТРІЛЕЦЬКОЇ ТА 215-Ї МЕХАНІЗОВАНОЇ ДИВІЗІЙ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ В СЕРПНІ 1941 РОЦІ В ОБОРОННИХ БОЯХ ЗА ОВРУЧ. У ТРЬОХ ІНШИХ БРАТСЬКИХ МОГИЛАХ ПОХОВАНІ ВОЇНИ 4-Ї ОКРЕМОЇ ГВАРДІЙСЬКОЇ ПОВІТРЯНО-ДЕСАНТНОЇ ТА 336-Ї СТРІЛЕЦЬКОЇ ДИВІЗІЙ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ 18—19 ЛИСТОПАДА 1943 РОКУ У БОЮ ЗА ОСТАТОЧНЕ ЗВІЛЬНЕННЯ ОВРУЧА ВІД НІМЕЦЬКИХ ВІЙСЬК.  ПРІЗВИЩА 108 ПОХОВАНИХ У П’ЯТИ БРАТСЬКИХ МОГИЛАХ – ВІДОМІ. В 51 ОДИНОЧНІЙ МОГИЛІ ПОХОВАНІ ВОЯКИ, ЯКІ ПОМЕРЛИ ВІД РАН У 1943-1945 РР. У ХІРУРГІЧНО-ПЕРЕСУВНОМУ ПОЛЬОВОМУ ГОСПІТАЛІ №133, ЕВАКУАЦІЙНИХ ГОСПІТАЛЯХ №45524652, ЩО РОЗМІЩУВАЛИСЯ У МІСТІ. ТУТ ЖЕ, В  ОДИНОЧНИХ МОГИЛАХ ПОХОВАНІ 43 БІЙЦІ-ПАРТИЗАНИ, ЯКІ ЗАГИНУЛИ 17 ЛИСТОПАДА 1943 РОКУ ПІД ЧАС ВИЗВОЛЕННЯ МІСТА. ПРІЗВИЩА ПОХОВАНИХ – ВІДОМІ. В ІНШИХ 12-ТИ ОДИНОЧНИХ МОГИЛАХ ПОХОВАНІ ПАРТИЗАНИ, ЗАКАТОВАНІ В ГЕСТАПО В 1942-1943 РОКАХ. ПРІЗВИЩА ПОХОВАНИХ ТЕЖ ВІДОМІ. ТАКОЖ на кладовищі ПОХОВАНО ПІДПІЛЬНИКА ЛЕОНІДА СТЕПАНОВИЧА ТРЕТЬЯКОВА, РОЗСТРІЛЯНОГО 21 ЛЮТОГО 1943 РОКУ.
‌          У 1965 РОЦІ У ЦЕНТРІ КЛАДОВИЩА ВСТАНОВЛЕНО СКУЛЬПТУРУ ВОЇНА ТА ГРАНІТНУ ПЛИТУ З МЕМОРІАЛЬНИМ НАДПИСОМ.  Священики Олександр Дячук настоятель Свято-Макарієвської парафії та ієрей отець Олексій Свято-Преображенського собору м.Овруч провели молебень за загинувшими воїнами. Після завершення мітингу всі небайдужі Овручани пройшли урочистою пам’ятною ходою по центральній вулиці міста до площі Свободи на, якій розташований пам’ятник воїнам визволителям та знак вічного вогню. Вихованці центру дитячої та юнацької творчості подарували всім захисникам Батьківщини символи перемоги -Червоні маки. Під час мітингу на площі Свободи висловили слова вдячності ветеранам другої Світової війни – помічник народного депутата України Володимира Арешонкова Віктор Гриневич, депутат Житомирської обласної ради Сергій Ковердун, заступник голови районної ради Ірина Михайлевська, міський голова Іван Коруд. За незламний  і непереможний бойовий дух, мужність і героїзм, відвагу і самовідданість, проявлені у роки війни міський голова Іван Коруд нагородив грамотами учасників бойових дій у Другій світовій війні.
Ветерани та всі присутні схилились біля вічного вогню, щоб згадати  хвилиною мовчання тих Героїв, які не повернулись з війни.
Шановні ветерани наш земний уклін Вам, бажаємо міцного здоров’я, бадьорості духу, сонця та добра під світлим українським небом! Хай не болять Ваші рани, здоровими та щасливими ростуть Ваші онуки та правнуки, у родинах панує злагода і спокій!
Щире спасибі Вам, за мужність, героїзм, патріотизм заради незалежної української держави, самовіддану працю у повоєнний період, за виховання молоді на героїчних традиціях!
Світла і вічна пам’ять загиблим воїнам!
Честь і слава живим героям!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *