Фестиваль – конкурс «Подаруй школі троянду, а громаді – чисте довкілля»

«Якщо людина не робить так,
щоб на Землі стало менше сміття,
 то сміття робить так,

щоб на Землі стало менше людей».

При підтримці Народного депутата України Володимира Арешонкова в рамках інформаційно-просвітницького проекту «Сортуй заради майбутнього» та участі Овруцької громади в проекті «Покращення якості послуг у сфері управління відходами на муніципальному рівні» Програми «ULEAD з Європою» оголошується екологічний фестиваль-конкурс «Подаруй школі троянду, а громаді – чисте довкілля» по запровадженню комплексної системи роздільного збирання твердих побутових відходів.

Чи замислювалися ви коли-небудь над тим, що трапиться з нашим сміттям років через 150? Якщо ви думаєте, що воно зникне, то глибоко помиляєтеся! Навпаки: збільшення споживання різноманітних товарів неодмінно спричиняє накопичення сміття, а отже потребує великих земельних площ для його зберігання і становить величезну небезпеку для довкілля. То що, наші нащадки колись будуть жити на великому сміттєзвалищі? Невтішний прогноз…Але вихід є: нас врятує сортування сміття!

Аби сміття перетворилось на цінну і ліквідну вторсировину її треба відсортовувати: папір, пластик, скло.

Питання сміття в нашій громаді вирішується, а його накопичення на полігонах, на жаль, постає все гостріше.

Повторній переробці підлягають папір, скло, металеві та алюмінієві банки, текстиль, пластик, органічні відходи. Усі ці матеріали, отримані при сортуванні, знаходять попит з боку організацій, які займаються прийомом вторинної сировини.

Сортування та переробка відходів мають багато переваг:

  • менший обсяг відходів потрапляє на захоронення;
  • матеріали використовуються повторно;
  • сортування побутових відходів відповідає світовим підходам у поводженні зі сміттям, а саме, сприяє запобіганню їхнього надмірного утворення, повторному (багаторазовому використанню) вторинної сировини, утилізації та безпечному розміщенню;
  • заощадження коштів для суспільства, створення нових робочих місць в галузі збирання, сортування та переробки відходів та поліпшення стану довкілля, а також зниження ризику для здоров’я жителів громади.

Організатори фестивалю: Овруцька міська рада, Центр дитячо – юнацької творчості.

Терміни проведення фестивалю – конкурсу: 08.04.2019 – 19.04.2019 року.

Учасники фестивалю – конкурсу: загальношкільні та позашкільні заклади громади.

Участь у фестивалі-конкурсі мотивує дітей почати сортувати відходи та отримувати за це кошти.

Виручені кошти можна спрямувати на розвиток школи: благоустрій шкільної території та спортивного майданчика, озеленення, впровадження енергоефективних технологій – встановлення світлодіодних ламп та ін.

Таким чином діти мають велику мотивацію зібрати якомога більше вторсировини, аби зробити свою школу найкращою.

Підведення підсумків та визначення переможців відбудеться 19 квітня під час проведення екологічного концерту на свіжому повітрі в с. С.Шоломківська.

До участі у фестивалі – конкурсі можуть долучатися всі небайдужі жителі громади, допомагаючи при цьому освітнім закладам у зборі вторсировини.

Детальніше про Положення про фестиваль – конкурс «Подаруй школі троянду, а громаді – чисте довкілля» за посиланням.

1 відгук

  1. stop_ussr сказав:

    Круто (сарказм)! Діти тепер конкурують з бомжами за утіль. Наш “ефективнйи менеджер” запозичів назву акції (в акції діти висаджують справжні троянди) та вирішив трішки підзаробити. А де працівники всіх КП, які він постворював з їх директорами. Мабуть у Коруда вже зникли всі його “ідеї”, якщо він вирішив заробити на дітях.
    P.S. Дуже демократично не опубліковувати всі коментарі. Адмін – “молодець”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *