Сільськогосподарським підприємствам про застосування пестицидів та агрохімікатів.

 

Овруцьке  районне  управління  Головного  управління  Держпродспоживслужби  в  Житомирській  області  попереджає, що при неправильному застосуванні пестицидів можна завдати значної шкоди не тільки навколишньому середовищу, а й здоров’ю людини. При роботі з засобами захисту рослин необхідно неухильно дотримуватись правил безпеки.

Персональну відповідальність за дотриманням законодавства при роботі з пестицидами несе керівник господарства.    

Асортимент, засоби, сфера застосування пестицидів, норми, кратність обробок повинні відповідати «Переліку пестицидів і агрохімікатів дозволених до використання в Україні» і Доповненнями до нього.

Обробка рослин та інших об’єктів повинна здійснюватись суворо за показаннями з обов’язковим врахуванням економічного порогу шкідливості (ЕПШ), ступеню розвитку хвороб рослин і бур’янів, а також прогнозу погоди.

Використання пестицидів в окремих галузях народного господарства повинно здійснюватись у відповідності з державними санітарними правилами ДСП 8.8.1.2.001-98  «Транспортування, зберігання та застосування пестицидів у народному господарстві», «Державні санітарні правила авіаційного застосування пестицидів і агрохімікатів у народному господарстві України».

До всіх видів робіт, пов’язаних із застосуванням пестицидів, робітники повинні допускатися по наряду при наявності допуску  та посвідчення на право роботи з пестицидами і медичної книжки встановленого зразка.

Всі роботи з пестицидами слід проводити в ранні ранкові і вечірні години при мінімальних висхідних повітряних потоках. Як виняток, допускається проведення обробок у денні години у похмурі і прохолодні дні з температурою навколишнього повітря  нижче + 10 оС.

Завчасно, але не менше ніж за дві доби до початку проведення кожної хімічної обробки, адміністрація господарств сповіщає населення, власників суміжних сільськогосподарських угідь та об’єктів про місця, строки і методи застосування пестицидів. У період проведення робіт у радіусі 200 м від меж ділянок, що обробляться повинні бути встановлені попереджувальні написи.

У зоні роботи з пестицидами необхідно обладнати місця для відпочинку і приймання їжі, які забезпечуються бачками з питною водою, рукомийником і медичною аптечкою. Це місце повинно розташовуватися не ближче 200м від меж застосування пестицидів.

           Зона санітарного розриву від населених пунктів , тваринницьких комплексів, місць проведення ручних робіт по догляду за сільгоспкультурами, водойм і місць відпочинку при штанговому обприскуванні повинна бути не менше 300 м., вентиляторному -500 м. при авіаційному 1000 м.

           Під час виконання робіт по застосуванню ЗЗР потрібно звернути особливу увагу  по недопущенню загибелі медоносних бджіл . Адміністрація господарства попереджає пасічників  не пізніше ніж за три доби до початку обробки в радіусі 10 км  розміщення пасік, при цьому повідомляє точну дату обробки,  територію і культури, що будуть оброблятися, назву препарату і методи його застосування, ступень і строки дії токсичності препарату і вказівку щодо строку ізолювання бджіл.

Тривалість роботи з пестицидами І і ІІ класу небезпеки не повинна перевищувати 4 год. з іншими – 6 год. на добу з доробкою іншої частини робочого дня на операціях не пов’язаних із застосуванням пестицидів.

До роботи з пестицидами не допускаються особи, що не досягли

18 років, вагітні і жінки, що годують,  а  також  особи, що мають  медичні  протипоказання.

Особи, що контактують із пестицидами зобов’язані використовувати засоби індивідуального захисту: спецодяг, спецвзуття, рукавиці, захисні окуляри, респіратори або протигази.

Під час роботи з засобами захисту рослин забороняється курити, вживати алкоголь та їжу.

Порушення Законів України «Про захист рослин», «Про пестициди і агрохімікати», «Про  бджільництво» тягне за собою цивільну, дисциплінарну, адміністративну або кримінальну відповідальність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *