Захист трудових прав працівників

Важливим напрямом діяльності органів виконавчої влади та місцевого самоврядування є належний захист трудових прав працівників, детінізація заробітної плати та легалізація трудових відносин. Ухиляючись від оформлення трудових відносин з найманими працівниками, роботодавець позбавляє їх права на основну та додаткову відпустки, на оплату лікарняного, на дотримання встановленої законодавством норми тривалості робочого часу, на допомогу по безробіттю, на соціальні гарантії, встановлені колективним договором, на соціальне страхування від нещасних випадків на виробництві та пенсійне забезпечення. Погоджуючись на «тіньову» зайнятість, працівники повинні розуміти, що їх очікують ризики, пов’язані з захистом своїх трудових прав та соціальним захистом у разі скрутних життєвих обставин. Можна з упевненістю сказати, що не лише роботодавець винен у такому стані справ, а й сам працівник не завжди розуміє на що він погоджується. Такі явища, як зарплата “в конвертах” та праця без оформлення трудової книжки, переслідують наше суспільство вже не один рік поспіль і мають характер руйнівної сили.

З метою проведення інформоційно-роз’яснювальної роботи щодо дотримання вимог податкового та трудового законодавства, відділом муніципальної поліції Овруцької міської ради у складі робочої групи разом з працівниками УПСЗН, пенсійного фонду, центром зайнятості здійснено рейди-вивчення. При перевірці було відвідано 106  суб’єктів господарювання, виявлено 45 неоформлених працівників. Під час інспекційних відвідувань на кафе «Арабіка» накладено штрафні санкції в розмірі 558 тис. гривен за незареєстрованих працівників згідно вимог діючого законодавства. Під час проведення моніторингу сфери надання перукарських послуг в м.Овруч у перукарнях «Сімпатік», «Шарм», «Манхетен» було виявлено 9 незареєстрованих працівників, після проведеної роботи, всі виявлені працівники оформили трудові відносини. На території Овруцької громади, за даними Державної Фіксальної служби України в 2018 році оформлено 325 найманих працівників, що суттєво збільшилося в порівнянні з минулим роком. За сприяння працівників відділу муніципальної поліції ТОВ «Інтер Трой» та ТОВ «Твій хліб» почали сплачувати ПДФО до місцевого бюджету, раніше даний податок надходив за місцем реєстрації в м.Київ та м.Коростень.

Висловлюємо велику вдячність тим підприємствам, установам, організаціям, які оформляють трудові відносини з найманими працівниками.

Шановні роботодавці! Будьте чесними і надавайте кожному працівникові законне право на працю в цивілізованих умовах і з достойною оплатою! Жителі громади повинні розуміти, що сплата ПДФО покращить роботу 17 шкіл, 19 закладів дошкільної освіти, первинної медицини (15 АЗПМ, 69 ФП), центральної районної лікарні та благоустрій ОТГ.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *