Музей історії Овруччини

Овруччина має дуже глибоку та цікаву історію, про яку її жителі дуже мало знають. Історія рідного краю ще донедавна подавалась краєзнавцями та вчителями за тенденційними прокомуністичними посібниками. Цілісний новий підхід у її вивченні відсутній. Одна з вагомих причин такого стану – відсутність донедавна в місті та районі справжньої фахової музейної установи, яка би на науковому рівні збирала, опрацьовувала та систематизувала місцеві історичні матеріали та джерела. Ці джерела в майбутньому мають стати основою написання історії Овруччини на академічному рівні. Тим більше, що можливості є для цього надзвичайно широкі.

Рішенням Овруцької районної ради в 2013 році було створено музей історії Овруччини. Музей офіційно зареєстрований в приміщенні колишнього райвиконкому (вул.. І. Франка), але так як там знаходяться молодші класи ЗОШ №3, то він розміщується в приміщеннях колишнього краєзнавчого музею, в районному будинку культури. Тут він займав два приміщення, до яких нещодавно було додане третє.

Згідно акту передачі матеріальних цінностей отримано 90 експонатів, які залишились від колись багатої експозиції Овруцького краєзнавчого музею.

Навколо музею швидко окреслилось коло людей, небайдужих до вивчення історії рідного краю, з яких при музеї було створено Раду музею, яка формує стратегію його розвитку.

За наступні місяці на території Овруцького району було зібрано сотні експонатів, які разом з уже наявними дозволили сформувати концепцію створюваного музею. Було прийнято рішення створити експозицію з таких частин:

  1. Загальна історична;
  2. Художня;
  3. Природнича;
  4. Етнографічна;
  5. Поліська світлиця.

Загальну історичну, художню та природничу експозиції буде представлено в великому залі. Етнографічну – в малому. Поліську світлицю буде представлено в ново приєднаному приміщенні.

Так як процес розбудови музею – це справа кропітка і тривала, то в зв’язку з тим, що певні історичні періоди не зможуть бути широко представлені експонатами музейна колекція буде називатися не експозицією, а відкритими музейними фондами.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *