День пам’яті жертв політичних репресій

20 травня 2018 року до Дня пам’яті жертв політичних репресій міський голова  Іван Ярославович Коруд разом з головою Овруцької РДА Ю.С.Дивинським, головою Овруцької районної ради В.В. Китицею поклали квіти до пам’ятника Жертвам Голодомору  і вшанували всіх загиблих і потерпілих хвилиною мовчання.

День пам’яті жертв політичних репресій встановлено згідно з Указом Президента України від 21 травня 2007 року з метою належного вшанування пам’яті жертв політичних репресій, привернення уваги суспільства до трагічних подій в історії України, викликаних насильницьким насадженням комуністичної ідеології, відродження національної пам’яті, утвердження нетерпимості до будь-яких проявів насильства проти людства.

Точна кількість жертв тоталітарного режиму досі визначити неможливо. Деякі фахівці вважають, що за період від початку 20-х і до кінця 80-х років ХХ століття в Україні було заарештовано майже 1,5 мільйона осіб. Багато з них були розстріляні, інші пройшли тюрми, заслання, каторгу, табори, примусово поміщалися в психіатричні установи. Терор і репресії зачепили майже всі верстви українського населення: вчених, політиків, військових, священиків, представників культури, селянства.

Це День пам’яті і скорботи про тих, хто загинув або постраждав в Україні в наслідок політичних репресій комуністичного режиму.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *