Відділ з питань пробації. Звіт за рік

Рік тому у Овруцькому районі, виконуючи ЗУ «Про пробацію» почав діяти Овруцький районний відділ з питань пробації, який входить до складу Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції у складі п’яти чоловік.

Виконуючи пробаційні програми, пророблена протягом року наступна робота. Пройшло по обліках засуджених осіб до мір покарань, що не пов’язані з позбавленням волі – 214 чоловік, із них 25 неповнолітніх, також 212 правопорушників, відносно яких судом було застосовано адміністративне стягнення у виді громадських робіт. Що стосується останньої категорії осіб, то за ухилення від виконання вказаного стягнення, згідно подань відділу пробації, судом 57 особам було замінено громадські роботи на адміністративний арешт.

Також деякі засуджені (суб’єкти пробації) не в повній мірі усвідомлюють відповідальність, яку на них покладає суд, встановлюючи випробування на іспитовий строк і не хочуть ставати на шлях виправлення, продовжують скоювати протиправні дії, не виконувати обов’язки суду. За поданням відділу пробації 4 особам судом скасовано випробування (іспитовий термін) і направлено їх в місця позбавлення волі на строк визначений раніше судом. Деякі засуджені взагалі не виконують вироки суду в частині відпрацювання громадських робіт і відносно 6-ти суб’єктів пробації направлені до прокуратури подання, про порушення справ за невиконання вироків. В подальшому всі ці особи засуджені судом до покарання у виді арешту строком до 6-ти місяців, що передбачено ст.389 ч.2 КК України.

Виконуючи вимоги ЗУ «Про амністію у 2016 році» який діяв з 08.09.2017 року по 08.12.2017 року, стосовно 14-ти засуджених були направлені подання до суду про звільнення вказаних осіб від покарання і відповідно вони судом задоволені.

Продовжуючи реалізовувати державними органами ЗУ «Про пробацію» із Овруцького районного суду надійшло 16 ухвал про підготовку досудових доповідей, стосовно обвинувачених, із них 12 відносно неповнолітніх. У свою чергу працівниками відділу пробації всесторонньо вивчається поведінка обвинуваченого, складається оцінка ризиків скоєння нового кримінального правопорушення та небезпеки суспільству і надається відповідна доповідь до суду, яка містить рекомендаційний характер обрання міри покарання. Буде доцільно вказати, що із 16-ти доповідей лише одному обвинуваченому рекомендувалася міра покарання у виді позбавлення волі і тільки через те, що ним був скоєний злочин у період іспитового строку.

Начальник відділу Віталій Кобилинський

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *