В залі міської ради відбулася початкова робоча зустріч по проекту «Реконструкція та модернізація вуличного освітлення в м. Овруч”

В залі міської ради відбулася початкова робоча зустріч по проекту «Реконструкція та модернізація вуличного освітлення в м. Овруч Житомирської області з метою раціонального використання електроенергії, зменшення витрат» з представниками компанії НЕФКО та консультантами компанії «Гарде».
Міський голова Іван Коруд розпочав даний захід із інформації про
сучасний стан справ вуличного освітлення у нашому місті та акцентував увагу на важливості співпраці з такою поважною компанією як НЕФКО. Керівник представництва НЕФКО в Україні Юлія Шевчук коротко ознайомила присутніх із принципами діяльності корпорації НЕФКО – це коротка назва Північної екологічної фінансової корпорації (Nordic Environment Finance Corporation – NEFCO), створеної в 1990 році п’ятьма країнами Північної Європи: Данією, Ісландією, Норвегією, Фінляндією і Швецією. Корпорація надає фінансову підтримку різним екологічно важливим проектам, головним чином, у країнах Центральної і Східної Європи, включаючи Росію, Білорусь і Україну. Діяльність НЕФКО координується з головного офісу в Гельсінкі. Пріоритетними напрямками є економічно вигідні проекти скорочення викидів парникових газів, поліпшення стану Балтійського моря, зниження забруднення навколишнього середовища токсичними речовинами. Корпорація працює із сотнями малих і середніх проектів хімічної і харчової промисловості, сільського господарства, енергетики, комунального сектору, використання мінеральних ресурсів, обробки металів та інших, пов’язаних з очищенням стічних вод, поводження з відходами, інжинірингом, боротьбою з радіоактивним забрудненням, управління природоохоронною діяльністю, випуском природоохоронного обладнання.
В нашому місті така поважна компанія буде здійснювати фінансову
підтримку з реконструкції та модернізації вуличного освітлення. Головна ціль цього проекту – збереження енергії, зменшення витрат на її споживання та зменшення викиду парникових газів в атмосферу.
На зустрічі з представниками компанії були присутні фахові спеціалісти
групи реалізації проекту, в ході якої обговорені питання подальшої розробки
бізнес – плану проекту, організації процедури закупівель, оформлення технічної документації та експертизи, укладання кредитного договору. Здійснювати супровід проекту буде шведська компанія SWEСO у партнерстві з консалтинговою компанією «Гарде Консалтинг», про що розповів керівник групи експертів Володимир Дебой. SWEСO має в своєму штаті понад 14 тисяч працівників і працює на всіх стадіях упровадження проектів.
Після зустрічі, експертом з питань освітлення разом з представниками
комунальних підприємств міста були безпосередньо оглянуті об’єкти вуличного освітлення та продовжено роботу по збору та уточненню даних.
Висловлюючись знаменитою фразою «лед тронулся…» хочеться
відмітити, що нас чекає тривалий і кропіткий процес впровадження проекту, але головний результат цієї праці – розвиток нашої громади, а це в свою чергу – добробут та комфорт наших жителів!
Оксана Левківська
Начальник відділу місцевого економічного розвитку

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *